Fotbal

Udělejte něco s tím hráčem Slavie! Fotbalová hvězda se opřela do Kúdely

Udělejte něco s tím hráčem Slavie! Fotbalová hvězda se opřela do Kúdely
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Ani týden od incidentu v Evropské lize, kdy se měl slávista Ondřej Kúdela dopustit údajného rasismu vůči hráči Rangers, emoce neutichají. Za "postiženým" Glenem Kamarou stojí i skotský národní tým, který bude během čtvrtečního kvalifikačního utkání proti Rakousku stát. Potvrdil to i hlavní tahoun nároďáku a hvězda Liverpoolu Andy Robertson.

„Celý skotský fotbal stál během víkendu při Glenu Kamarovi a my uděláme to samé. Národní tým reprezentuje celý skotský fotbal. Všechny kluby se o víkendu zapojily, včetně Old Firm (Celticu a Rangers pozn. red.), což bylo velmi silné. A my uděláme přesně to samé," prohlásil pro Sky Sports 27letý fotbalista.

Skotsko tak chce navázat na předchozí klečení na koleni, které předváděly v průběhu minulého roku různé týmy. Nově budou před zahájením zápasu proti Rakousku stát.

Související obsah

Sám Robertson se pak vyjádřil také na adresu Ondřeje Kúdely, u kterého doufá, že UEFA jeho údajný rasismus důkladně prošetří.

„Hlavně doufám, že UEFA udělá něco s tím hráčem Slavie Praha, protože my fotbalisté už jsme proti rasismu udělali všechno. Poklekávali jsme, postavili jsme se, dali jsme se dohromady. A abych byl upřímný, nezdá se mi, že bychom něco změnili. Teď musí jednat ti nad námi," poznamenal obránce Liverpoolu, který patří k hlavním tahounům národního mužstva.

Související obsah

Skotská média se také pozastavují nad tím, že slávistický stoper, ačkoliv čelí vážnému obvinění, tak nastoupil do středečního reprezentačního utkání proti Estonsku.

Související obsah

„Stojím za Ondrou. Je plně soustředěný na reprezentační povinnosti. Dění posledních dnů by ho nemělo negativně ovlivnit. Je dostatečně zkušený, aby tlak zvládl," dodal na jeho adresu kouč Jaroslav Šilhavý. Kúdela odehrál ve včerejším utkání 90 minut a pomohl českému národnímu týmu zvítězit nad Estonskem 6:2.

Ke kauze okolo Ondřeje Kúdely se vyjádřil i Ladislav Vízek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události