MMA

Šampion UFC přehnal trash-talk, svému soupeři hrozil znásilněním

Šampion UFC přehnal trash-talk, svému soupeři hrozil znásilněním
Israel Adesanya Zdroj: Profimedia

Úřadující šampion střední váhy UFC Israel Adesanya zašel s trash-talkem příliš daleko. Při vzkazu svému rivalovi použil nevhodné slovo, které veřejně odsoudil i místopředseda vlády Nového Zélandu, kde Adesanya trénuje. Sám bojovník už se veřejně omluvil.

Trash-talk je něco, co k zápasům MMA neodmyslitelně patří. Bojovníci se před zápasem běžně uráží, zesměšňují a vyhrožují si brutálním zmlácením, jenže šampion střední váhy UFC Israel Adesanya i v této drsné disciplíně překročil pomyslnou čáru.

Svému rivalovi Kevinu Hollandovi totiž poslal na Instagramu vzkaz: "Brácho, já tě ku**a znásilním." Příspěvek už na sociálních sítích není, jelikož právě zmínka o znásilnění byla příliš za hranou.

"Minulý týden ty zápasové řeči vyeskalovaly do bodu, kde jsem překročil čáru," napsal "The Last Stylebender" na svůj Twitter. "Chápu tíhu tohoto slova, a jak může bolet ostatní lidi kromě mého soupeře, což jsem nikdy neměl v úmyslu," napsal dále.

"Stále ještě vyrůstám pod světly reflektorů a tohle beru jako lekci, abych byl příště vybíravější při volbě slov pod tlakem," uzavřel svou omluvu.

Související obsah

Adesanya bojuje za gym City Kickboxing v Aucklandu na Novém Zélandu a Adesanyův trash-talk dokonce okomentoval místopředseda vlády této země Grant Robertson.


"Nikdy není vhodné dělat prostořeké komentáře o znásilnění. Není to prostě něco, co by měl kdokoliv dělat. Jsem si jistý, že Israel to chápe," uvedl padesátiletý politik.

Související obsah

Rodák z Nigérie naposledy prohrál titulový souboj v polotěžké váze, nyní však má v plánu další obhajobu mistrovského titulu střední váhy. Jeho rival Holland vyhrál loni všech pět svých duelů, ale minulý víkend podlehl na body Dereku Brunsonovi.

Adesanya proti Blachowizcovi prohrál svůj první zápas v kariéře:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události