Další remíza! Češi si nedokázali poradit s domácím Slovinskem

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Českým fotbalistům do 21 let nevyšel druhý zápas na mistrovství Evropy podle představ. Z domácím Slovinskem pouze remizovali 1:1 a po dvou zápasech mají dva body.

Čeští fotbalisté do zápasu se Slovinskem nevstoupili vůbec špatně. Po čtvrt hodině hry rozehrával standardku Janošek, hlavičkoval Krejčí, ale o kousek minul branku.

O tři minuty později vypálil Lingr hodně štiplavou střelu, ale gólman Vekič ji dokázal vyrazit. A tak přišel trest. Ve 32. minutě rozehrával domácí tým zkrácený roh, Krejčí prohrál hlavičkový souboj a nakonec se míč dostal k Aljošu Matkovi, který propálil Jedličku.

Češi se ve druhé půli snažili s výsledkem něco udělat, jenže Chalušovo zakončení v 51. minutě cíl nenašlo. Domácí pouze nebránili a měli jednu možnost na zvýšení náskoku, když Jedličkovi vypadl balon. Skóre se ale neměnilo.

Česká lvíčata se nadále snažila, ale ani Šulc z dobré pozice neuspěl. Vyrovnání tak přišlo až v 81. minutě. Janošek cpal svůj centr na první tyč, kde se do něj vložil Nik Prelec a vstřelil si ukázkového vlastence.

Ve čtvrté minutě nastavení mohl rozhodnout Chaluš, který si nabíhal na zadní tyč, ale ve vyložené příležitosti netrefil.