Ostatní sporty

Šampionát silničních motocyklů začal! Filip Salač bojoval o desítku

Podařenou jízdu na úvod světového šampionátu silničních motocyklů předvedl český reprezentant Filip Salač. V Kataru sice startoval až z osmé řady, ale nakonec dojel v kategorii Moto3 na 13. místě. Královskou kubaturu ovládl Maverick Viňales.

Salačovi se kvalifikace vůbec nepovedla a musel startovat až z 23. pozice. Jenže start se mu povedl náramně a hned v prvním kole se posunul o pět příček.

19letý závodník je naprosto zkušeně a v technických pasážích se dostával před své soupeře. Navíc mu pomohl pád ve třetím kole čtyř jezdců před ním.

Rodák z Mladé Boleslavi měl ale velký problém s výkonem své Hondy. Na rovinkách vždy metry a pozice ztratil. Až do závěrečné části bojoval o nejlepší desítku, ale nakonec se musel spokojit s 13. příčkou.