Fotbal

Cristiano promiň! Sudí se omluvil za neuznaný gól, VAR není kvůli covidu

Cristiano promiň! Sudí se omluvil za neuznaný gól, VAR není kvůli covidu
Zdroj: Profimedia

Nizozemský sudí Danny Makkelie asi na dovolenou do Portugalska jen tak nepojede. V kvalifikačním utkání o MS totiž upřel hlavní hvězdě Cristianu Ronaldovi jasný gól a znepřátelil si celou zemi. Sám fotbalový rozhodčí už se také omluvil.

"V souladu s politikou FIFA mohu říci jen to, že jsem se omluvil národnímu trenérovi panu Fernandu Santosovi a portugalskému týmu za to, co se stalo. Jako tým rozhodčích vždy tvrdě pracujeme na tom, abychom činili dobrá rozhodnutí. Když jsme ve zprávách prezentováni tímto způsobem, vůbec nás to nedělá šťastnými,“ řekl 38letý rozhodčí, který píská na mezinárodní úrovni už deset let.

Danny Makkelie chyboval v kvalifikačním zápase mezi Srbskem a Portugalskem. Hosté mohli jít za stavu 2:2 do vedení, když Cristiano Ronaldo v nastaveném čase druhého poločasu poslal míč do prázdné brány, kde ho srbský obránce vykopl až za brankovou čarou.

Související obsah

Nicméně nizozemský sudí gól chybně neuznal a kapitánovi Ronaldovi udělil ještě žlutou kartu za protesty.
 

Celé Portugalsko tak nyní zuří a žádá o spravedlnost i o zavedení videa, která při kvalifikaci chybí. "V roce 2019 požádala UEFA Mezinárodní fotbalovou federaci (FIFA) o zavedení videa během kvalifikace. Dopad pandemie na logistiku a kapacity však způsobil odklad zavedení technologie do soutěží včetně skupinové fáze Evropské ligy a evropské části kvalifikace o MS," stojí v odpovědi od UEFA, proč není dostupný VAR ani branková technologie.
 

Související obsah

Nicméně Portugalsku to tři body už nezachrání. Kromě chyby rozhodčího Makkelieho se však hojně mluví také o chovaní CR7ky, která se po neuznání gólu šíleně vztekala, a dokonce mrskla s kapitánskou páskou o zem.
 

Související obsahI božský Cristiano se ale za svoje počínání omluvil na sociálních sítích:„Být kapitánem portugalského týmu je jednou z největších pých a privilegií mého života. Dávám a vždy dám všechno pro svou zemi, to se nikdy nezmění. Někdy je ale třeba čelit těžkým okamžikům, zvláště když máte pocit, že celý národ je ovlivněn. Zvedáme hlavu a postavíme se další výzvě! Síla, Portugalsko!"
 

Tak šel čas s kariérou Cristiana Ronalda: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události