Poškodil rozhodčí Barcu? Všichni říkali, že to měla být penalta, čertil se Xavi

Pravděpodobně největší šlágr skupinové fáze Ligy mistrů mezi Bayernem a Barcelonou vyšel lépe německému celku. Vše ale mohlo být jinak, kdyby rozhodčí Danny Makkelie odpískal ve 43. minutě penaltu po zákroku Alphonsa Daviese na Ousmana Dembélého. Hosté se ale dožadovali pokutového kopu marně, a tak se nakonec museli smířit s porážkou 0:2 po gólech Hernándeze a Saného.

Barcelona přijela do Mnichova pořádně namotivovaná. Aby také ne, vždyť poslední tři zápasy proti bavorskému gigantu prohrála s celkovým hrozivým skóre 2:14. V Mnichově navíc nedokázala nikdy zvítězit. Ze šesti zápasů vytěžila dvě remízy a zbytek prohrála.

Do utkání vstoupili hosté aktivněji. Do velké šance se dostal už v deváté minutě mladík Pedri, ale Neuer ho bravurním zákrokem nohou vychytal. Další dvě velké příležitosti měl Robert Lewandowski. Ten nejdříve zblízka přestřelil domácí svatyni a následně jeho zakončení hlavou vychytal pozorný Neuer.

Ousmane Dembélé na zemi po souboji s Alphonsem Daviesem | Zdroj: Profimedia

​​Ve 43. minutě ale došlo k velmi spornému momentu. Ousmane Dembélé utekl po pravé straně a na hraně vápna upadl po kontaktu s krajním obráncem Bayernu Alphonsem Daviesem. Rozhodčí Makkelie nechal hru pokračovat dál, načež později signalizoval, že penaltu pískat nehodlá. A ani asistent u videa nezakročil. Opakované záběry ale odhalily, že se pokutový kop pískat mohl. "Zákrok na Dembélého jsem opakovaně neviděl, ale všichni říkali, že to měla být penalta," vyjádřil se k inkriminované situaci trenér Barcelony Xavi. "Nechci ale mluvit o rozhodčích. Prohráli jsme hlavně kvůli vlastním chybám," nehledal bývalý legendární záložník výmluvy.

​Že se mělo jednat o jasný pokutový kop pro Barcelonu, tvrdí i fanoušci na sociálních sítích. Penalta se ale nekopala, a tak po bezbrankovém prvním poločase převzal zápas pod svoji kontrolu Bayern. Nejdříve poslal domácí do vedení hlavou obránce Hernández a následně po parádní individuální akci překonal ter Stegena Sané. Domácí tak jsou v základní skupině Ligy mistrů stále stoprocentní a se šesti body vedou tabulku. Druhé místo patří díky lepšímu skóre Barceloně. Třetí je Inter a na posledním místě se krčí Viktoria Plzeň, která na první bod stále čeká.