Fotbal

Přiznání Ronalda: Můj účes? Příšerné, omlouvám se všem matkám

Přiznání Ronalda: Můj účes? Příšerné, omlouvám se všem matkám
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Málokterý fanoušek by zapomenul na dnes už legendární účes Brazilce Ronalda. Bývalý fotbalista si tehdy před finále mistrovství světa 2002 vymyslel na hlavě velkou komedii a fanoušky doslova šokoval. Pak však vstřelil dva góly a stal se světovým šampionem. Po téměř 20 letech se nyní k tomuto tématu vrátil.

Dnes 44letý Ronaldo se stal ikonou mistrovství světa v Jižní Koreji a Japonsku. Na turnaji byl s osmi góly nejlepším střelcem a s Brazílií slavil titul mistra světa.

Ve finále navíc vstřelil dva góly proti Německu, a to s čerstvým účesem na hlavě, který si před velkým utkáním na hlavě vymyslel. Jeho bizarní sestřih vzápětí inspiroval miliony fanoušků a všichni chtěli mít na hlavně stejnou věc.

Související obsah

"Ten účes byl příšerný. Zpětně se omlouvám všem matkám, jejichž děti chtěly mít podobný sestřih jako já," přišel s upřímnou odpovědí Ronaldo pro magazín Sports Illustrated.

Zdroj: profimedia.cz

Sám 44letý bývalý útočník také promluvil, co stálo za vznikem jeho legendárního výtvoru na hlavě. Šlo prý o taktický prvek.

Související obsah

Během semifinále proti Turecku se totiž Ronaldo lehce zranil a všechny novináře tak zajímalo pouze, zdali bude na finále fit.


"Viděl jsem své spoluhráče a zeptal jsem se jich: 'Líbí se vám můj účes?' A oni odpověděli: 'Ne, je to hrozné! Ohol si to.' Ale novináři viděli můj sestřih a najednou zapomněli na moje zranění," vysvětluje bývalý brazilský fotbalista.

Související obsahDodnes tak všude kolují obrázky s jeho napůl oholenou hlavou. Ronaldo kromě reprezentace hrával také za italský Inter i AC Milán. Výborné roky pak prožil v Realu Madrid. Kariéru ukončil v roce 2011.


Takhle se Brazilec Ronaldo loučil s reprezentací:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události