Sport

NSA má plán rozvolňování. První půjdou děti. Jak budou vypadat soutěže?

NSA má plán rozvolňování. První půjdou děti. Jak budou vypadat soutěže?
Zdroj: Profimedia

Národní sportovní agentura (NSA) má plán, jakým způsobem by se měl vracet sport. Jako první mají přijít na řadu děti a mládežníci. Sportu na vesnici bychom se měli počkat zhruba měsíc poté.

NSA připravila společně s Milanem Hniličkou plán, který má projednávat s vládou. Záleží v něm také na termínu návratu dětí do škol, který ještě není pevně stanoven.

Podle informací, které přinesl server CNN Prima News, má dle návrhu dojít po Velikonocích k otevření venkovních sportovišť pro děti a mládež do devatenácti let. Zda k tomu ale dojde, záleží na posouzení vládními činiteli.

Počítá se samozřejmě s testováním a rozdělením do skupin po maximálně deseti členech. Ke sportu nebude při splnění všech povinností potřeba rouška.

Související obsah

Zhruba na konci dubna by mělo dojít k vyhodnocení, zda nedochází při sportu k šíření viru a pokud vše dopadne dobře, přijde na řadu otevření všech sportovišť i povolení sportovních aktivit pro všechny amatéry.

Za dobré konstelace by se tak zkraje května mohly rozjet i nižší soutěže na úrovni krajských a okresních přeborů. Hrálo by se bez diváků a za účasti maximálně padesáti osob.

Při individuálních sportech bude povinností dodržet rozestup alespoň dvou metrů či prostoru o patnácti metrech čtverečních.

 

Toto je plán, který je reálný pro aplikaci během letošního jara. Další připravované fáze nemají stanovený termín, ale jejich aplikace je závislá na rychlosti očkování.

Až bude proočkováno zhruba 60 procent občanů, což se v našich podmínkách nedá čekat dříve než v létě, má dojít k úplnému uvolnění pro ty sportovce, kteří dostali vakcínu.

Ti by mohli sportovat bez omezení a v jakémkoliv počtu.

Teď je třeba sport vrátit všem. NSA už vyjednala na podzim, kdy v republice udeřila druhá vlna, výjimku pro profesionály:

V poslední části plánu se hovoří o nápravě deficitu, který koronavirová pandemie způsobila na sportující mládeži, která utrpěla dlouhou pauzou velkou trhlinu v cestě za prefesionální kariérou.

Počítá se například s navýšením hodin tělocviku ve školách, aby se děti častěji hýbaly a naučily se mít sport rády.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události