Fotbal

Ostuda režie! Velšané dali Šilhavému jméno španělského diktátora

Ostuda režie! Velšané dali Šilhavému jméno španělského diktátora
Zdroj: Profimedia

O kvalifikačním zápase českého národního týmu ve Walesu už toho bylo napsáno poměrně dost. Tým Jaroslava Šilhavého si odvezl porážku 0:1. Český lodivod si ale přivezl ještě něco jiného, velšané ho přejmenovali na Franca! Zrodila se tak nová přezdívka sympatického kouče?

Ze zápasu bylo odehráno teprve pár minut a jak velí tradice, kamery si v detailu našly i oba kouče. K nim byla tradičně přidána grafika s jmenovkou. Na straně domácích Rob Page, všechno bez problémů.

Ale na české straně se vyřítil grafický šotek. Co šotek, ale obrovský kiks. Místo jména Jaroslav dostal kouč Šilhavý jméno Franco.

Nejednoho fanouška napadlo spojení se sice slavným, ale diktátorským španělským generálem Francem, který svou zemi vedl od roku 1939 až do své smrti roku 1975.

Uvidíme, jestli český stratég sáhne po prohře ve Walesu, která komplikuje kvalifikaci na mistrovství světa, k tvrdšímu a autoritativnímu jednání, nebo zůstane u své zavedené práce.

Související obsah

Je zajímavé, že ostrovním zemím dělají přepisy českých jmen takový problém. Již před dvěma týdny si fotbalisté Rangers stěžovali na údajný rasismus Ondřeje Kúdely, ale v jejich oficiálních prohlášeních se objevovaly jména jako Kedel nebo Kudel.

Právě Ondřej Kúdela v sestavě proti Walesu nechyběl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.