Češi Wales přestříleli, po inkasované brance v závěru ale prohráli 0:1

Česká fotbalová reprezentace odehrála svůj třetí duel kvalifikace na mistrovství světa a poprvé odešla bez bodu. Češi ustáli půlhodinové oslabení, ale poté, co šel Wales také do deseti, skóroval jedinou branku utkání.

Jiří Pavlenka a Pavel Kadeřábek zůstali pouze na lavičce, jejich pozice zaujali Vladimír Coufal a Tomáš Vaclík už proti Belgii a v sestavě zůstali i pro utkání s Walesem.

Naopak Patrik Schick a kapitán Vladimír Darida se do sestavy vrátili. Stoper David Zima nedostal šanci v základu ani napotřetí. Důvěru trenéra Šilhavého má stále dvojice Kúdela-Čelůstka.

Hned po třech minutách Češi předvedli povedenou kombinační akci, ale brankář Ward s Janktovou střelou neměl větší potíže. Po deseti minutách střílel opět Jankto těsně vedle brány a o pár minut později nevyužil zaváhání obránce Rodona a rozvlnil pouze boční síť.

V 36. minutě zahrozili také domácí. Do zakončení z bezprostřední vzdálenosti se po chybě obrany dostal Bale, ale Vaclík brilantním zákrokem vyrazil jeho pokus nad břevno. V poslední minutě poločasu opět nadějně střílel Jankto, ale bránu přestřelil.

Po přestávce Češi zahrávali přímý kop, který skončil tragicky. Centr zachytil gólman Ward a Patrik Schick se poté ohnal po jednom ze soupeřů, za což mu rozhodčí udělil poněkud přísnou červenou kartu.

Trenér Šilhavý zareagoval střídáním. Na hřiště poslal Michaela Krmenčíka místo záložníka Holeše. V 57. minutě dostal Provod parádní míč za obranu od Daridy, brankáře dokázal obejít, jenže přitom zpomalil a vracející se obránce poté zažehnal nebezpečí před svou odkrytou bránou.