Hokej

Kometa má nového kouče! Přivedla velkou rybu, předtím působila v KHL

Kometa má nového kouče! Přivedla velkou rybu, předtím působila v KHL

Brněnská Kometa obsadila trenérský post. Po Liboru Zábranském převezme střídačku velezkušený Jiří Kalous, který má zkušenosti z KHL a coby asistent působil i u reprezentace.

Dosavadní trenér a majitel Libor Zábranský již dříve oznámil, že chce po sezóně skončit a věnovat se naplno své manažerské funkci, s čímž souvisí i výstavba nové arény.

Klub tak hledal někoho, kdo by celek, jenž letos zvládl v předkole otočit sérii s Vítkovicemi, ale následně padl ve čtvrtfinále v nejkratším možném termínu, naplno převzal.

"Pro mě je to značka, prošli v ní úspěšní hráči, Brno má skvělou historii, je to klub s velkou tradicí. Zkrátka je to organizace, která každoročně má ty nejvyšší ambice," velebí si Kalous.

Související obsah

"I z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že do té spolupráce půjdu," dodal dále po podpisu smlouvy.

Kalous si dal v uplynulé sezóně od koučování pauzu. Předtím úspěšně vedl v extralize Slavii, Liberec, Třinec. V KHL debutoval v sezóně 2012/13 v roli asistenta ve Lvu Praha.

Poslední dva trenérské roky strávil po boku Josefa Jandače v Magnitogorsku a společně s ním vedl i národní tým na mistrovství světa i olympiádě. 

V extralize změnili trenéry i v Hradci Králové. Končí Vladimír Růžička. Kdo jej nahradí?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.