Fotbal

Obrněný Kolář s maskou jako Čech! Tým mě potřebuje, říká gólman

Brankář Ondřej Kolář je po brutálním zákroku na hlavu v rekonvalescenci. Na hřiště se však chce vrátit co nejdřív. Sešívaní mu proto nechali vytvořit speciální kevlarovou masku a helmu.

Podobnou ochranu hlavy nosil Petr Čech poté, co jej kolenem do lebky trefil Stephen Hunt z Readingu. Helmu nosil od roku 2007 po následujících dvanáct aktivních let.

U Koláře není zranění po nechutném zákroku Kemara Roofeho kopačkou do jeho hlavy tak markantní jako u Čecha, přesto si však nejbližší soutěžní starty vyžádají ochranu hlavy.

Liberecký odchovanec vypadá v na míru vyráběných ochranných pomůckách jako obrněný muž. Pravý hrdina, který dovedl Slavii až do čtvrtfinále Evropské ligy.

Po tomto nefotbalovém zákroku skončil Kolář v krvi a musel střídat:

S novou vizáží rekordmana české nejvyšší soutěže v počtu vychytaných čistých kont, se pochlubil na svém twitterovém účtu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Ten přinesl i Kolářova povzbudivá slova. "S bolestí jsem se jako brankář naučil žít. Chci se vrátit co nejrychleji. Tým mě potřebuje," řekl reprezentační gólman.

Kolář musel v odvetném střetnutí s Rangers střídat už v 64. minutě. Hřiště opustil se zakrvaveným obličejem a nakonec se prokázala zlomenita v oblasti čelní dutiny.

Zápas nakonec musel dochytat teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner, jenž posléze nastoupil i do ligového střetnutí s Opavou.

Související obsah

Kolářovi v rekonvalescenci pomohla i reprezentační pauza, během které mohl zregenerovat. Slavia teď vyhlíží bitvu v rámci čtvrtfinále Evropské ligy, které bude na programu 8. dubna. 

Mezitím mají slávisté odehrát ligové klání s Brnem a český pohár s Olomoucí.

Nové Kolářově masce jsme se věnovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události