Fotbal

Změní lídr Tottenhamu působiště? Zájem má klub z Manchesteru

Změní lídr Tottenhamu působiště? Zájem má klub z Manchesteru
Zdroj: Profimedia

Letní přestupové okno se ještě zdaleka nerozběhlo, ale už nyní se očekává, že bude hodně horké. Působiště by zmohl změnit i lídr Tottenhamu Hotspur Harry Kane, o kterého má enormní zájem Manchester United.

Harrymu Kaneovi hrozí, že si druhý rok po sobě nezahraje Ligu mistrů. Což anglického snajpra jistě musí štvát. I z tohoto důvodu by v létě mohl změnit působiště. Zájem prý má Manchester United.

Představitelé Spurs přesto věří, že svého lídra přes léto udrží. Předsedu týmu Daniela Levyho by prý mohly přesvědčit pouze "šílené peníze", což by znamenalo v eurech devítimístnou částku. Podle webu transfermarkt.com je jeho aktuální hodnota 120 milionů eur.

Vedení Tottenhamu ale nepředpokládá, že by jakýkoliv tým mohl předložit takové peníze za útočníka, kterému před příští sezónou bude 28 let. Navíc v covidem poznamenané době. Kane má navíc v Londýně podepsáno až do roku 2024.

Související obsah

Špičkovému útočníkovi, který v letošní sezóně nasázel už 17 gólů a přidal k nim ještě 13 asistencí, bude o případné změně angažmá radit i bývalý manažer Arsenalu Arsene Wenger.

"Tottenham je v pozici, kdy stále může být ambiciózní. Nemůžeme soudit pouze doby, která je teď," řekl Wenger webu beIN SPORTS. "V prosinci byl ještě na čele Premier League. I za dob, co jsem byl v Arsenalu, tak byl několikrát v čele ligy," doplnil.

"Je lídrem svého týmu, je jasné, že si ho vyžádají jiné kluby. Velmi obdivuji jeho odhodlání a kvality. Může hrát klidně na pozici číslo deset. Jeho přihrávky jsou neskutečné. Zároveň má obrovskou rychlost, kterou zužitkuje při dlouhých balónech," chválí 27letého útočníka Wenger.

Související obsah

Přesto je otázka přestupu nasnadě. Vždy Tottenham už je bez trofeje 13 let. Naposledy zvedl nad hlavu Ligový pohár v roce 2008.

Nicméně všichni ve Spurs doufají, že Kanea přes léto udrží. Pokud ne, určitě by ho nechtěli prodávat do jakéhokoliv klubu v Premier League.

Veškeré spekulace rozčísne až letní přestupové okno, které by se mělo v Anglii otevřít 9. června.

Připomeňte si gól Harryho Kanea, který se trefil z půlky hřiště:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události