Fotbal

Více střídání! Americká MLS upravuje počet kvůli otřesům mozku

Více střídání! Americká MLS upravuje počet kvůli otřesům mozku
Zdroj: Profimedia

Vedení fotbalové MLS v následující sezóně otestuje novinku ohledně střídání. Týmy při při podezření na otřes mozku nebo při samotném otřesu budou moct vystřídat dva hráče, kteří se nebudou počítat do oficiálního počtu střídání.

MLS oznámila, že se stane jednou z lig, kde proběhne testovací režim těchto pravidel. A to už od následující sezóny. Vše už schválila FIFA a také Rada mezinárodního fotbalového svazu (IFAB). Zkušební doba je stanovena na 20 měsíců do 31. srpna 2022.

"Prioritou je, aby hráči měli bezpečnější prostředí," prozradil viceprezident MLS Jeff Agoos. "Je to opravdu důležitý krok. Těšíme se, až se to rozšíří dále," doplnil.

Do projektu se zapojila také ženská soutěž NWLS, kde sezóna začíná už 9. dubna. "Je to odrazový můstek v našem úsilí o bezpečnost hráčů. Jsme rádi, že se na tomto programu můžeme také podílet," uvedl sportovní ředitel celé soutěže Hughie O'Malley.

Související obsah

Otřesy mozku se hojně řeší napříč všemi kontaktními sporty. Fotbal už kvůli nekončící epidemii covidu-19 zvýšil počet střídání ze tří na pět a nyní přibudou další dvě, právě kvůli zmíněnému zranění. Ty nebudou mít vliv na celkový počet.

I když se očekává, že s pravidlem budou ze začátku problémy. Potvrzení otřesu mozku většinou trvá sedm až deset minut. Sezóna MLS startuje 17. dubna.

Loňskou sezónu MLS ovládl tým Columbusu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události