Hokej

Nároďák přišel o dvě opory: Gulaš je vyčerpaný, Nestrašil se žení

Nároďák přišel o dvě opory: Gulaš je vyčerpaný, Nestrašil se žení
Trenér Filip Pešán Zdroj: Profimedia

Těžká práce se sestavením kádru čeká trenéra nároďáku Filipa Pešána. Z mistroství světa v Lotyšsku se mu omluvily dvě opory – Milan Guláš a Andrej Nestrašil. Tým však doplní Tomáš Zohorna a lodivod chce také Jaškina z KHL.

Na sestavení kádru pro mistrovství světa má Pešán šest týdnů. V současnosti se nominovaní hráči podruhé střetli v Praze, kde absolvují reprezentační soustředění. Celek nyní tvoří 28 hráčů, ale soupiska se může rychle měnit.


 

Trenér chce počet držet, a tak s příchodem nových posil bude muset někdo z kola ven. Kádr by měl nyní doplnit Tomáš Zohorna z Pardubic. Pešán má také zálusk na nejlepšího střelce KHL Dmitrije Jaškina, ale ten se potýká se zdravotními problémy a jeho start je ohrožen.

Související obsah

Naopak téměř jistá je absence plzeňského útočníka Milana Gulaše, který se po sezóně z nároďáku omluvil kvůli fyzickému vyčerpání. Stejně tak se omluvil utočník Magnitoborsku Andrej Nestrašil, který má v termínu šampionátu v Rize naplánovanou svatbu.


Mistrovtsví světa je v plánu od 21. května do 6. června. Česko hend v úvodním zápase čeka Rusko, kterému kvůli zkratu ve třetí třetině podlehlo na Švédských hrách 4:7:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.