Ostatní sporty

Van Gerwen zničil Wrighta! Clayton a Van den Bergh slavili vůbec poprvé

Van Gerwen zničil Wrighta! Clayton a Van den Bergh slavili vůbec poprvé
Michael van Gerwen | Zdroj: profimedia.cz

Šipkařská Premier League má za sebou druhé kolo. Tentokrát, na rozdíl od minulého večera, nebyla k vidění ani jedna remíza. Michael van Gerwen zničil Petera Wrighta, premiérové vítězství v elitním seriálu oslavil Jonny Clayton a Dimitri Van den Bergh a uspěli také Gary Anderson s Robem Crossem.

První dvojicí druhého večera byl Gary Anderson a Jose de Sousa. Oba si ve včerejších zápasech zapsali jeden bod za remízu. Létající Skot se dostal do rychlého vedení 4:1, ale The Special One se vzchopil a srovnal stav. Jenže závěr patřil Andersonovi, který tak bere své první letošní vítězství a to v poměru 7:5.

Jako další se u terče představili Jonny Clayton a Glen Durrant. Clayton zapsal minule remízu, Durant porážku. Velšský borec měl raketový vstup do zápasu a rychle vedl 5:0. Durrant už pouze korigoval a prohrál 3:7. Na první body tak zatím čeká. Pro Claytona šlo o premiérové vítězství v Premier League.

Související obsah

Jako další nastoupil další nováček Dimitri Van den Bergh proti Nathanu Aspinallovi. Oba měli po úvodních duelech po bodu a na dělbu to vypadalo i tentokrát. Hrál se hodně vyrovnaný zápas, ale v závěru byl šťastnější Belgičan, který udolal svého soupeře 7:5 a také oslavil své první vítězství v elitním seriálu. Aspinall tak nenavázal na včerejší vítězství.

Paradoxně nejjasnější zápas byl mezi Michaelem van Gerwenem a Peterem Wrightem. Nizozemský fenomén jednoznačně dominoval a zvítězil 7:2. Wright se tentokrát nemohl opřít o skvělé zavírání, když jeho úspěšnost byla pouhých 28,57 %.

Související obsah

V posledním zápase se představil levoruký James Wade a Rob Cross. A prvně jmenovanému pořádně zhořkla oslava narozenin. Voltage byl totiž lepším hráčem a zaslouženě si dokráčel pro dva body za vítězství 7:3.

Premier League pokračuje i zítra a opět ji budete moct sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.

Výsledky 2. kola Premier League:

G. Anderson (SCO) - J. de Sousa (POR) 7:5
J. Clayton (WAL) - G. Durrant (ENG) 7:3
D. Van den Bergh (BEL) - N. Aspinall (ENG) 7:5
M. van Gerwen (NED) - P. Wright (SCO) 7:2
R. Cross (ENG) - J. Wade (ENG) 7:3

Z letošního ročníku vypadl Gerwyn Price, který měl pozitivní test na koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události