Fotbal

Simův trest se ruší! Slávistický kanonýr může hrát proti Spartě

Simův trest se ruší! Slávistický kanonýr může hrát proti Spartě
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

K velkému zvratu došlo v kauze okolo potrestaného útočníka Slavie Abdallaha Simy. Africký forvard měl původně kvůli dodatečnému trestu za červenou kartu v duelu proti Opavě chybět v derby. Odvolávací komise FAČR však verdikt změnila.

Tak to je velice pozitivní zpráva pro sešívané. Do víkendového zápasu proti Spartě totiž může Slavia nakonec použít útočné eso Abdallaha Simu.

19letý útočník fauloval v ligovém klání proti Opavě brankáře Digaňu a po červené kartě dostal stopku na dvě utkání. Nicméně Odvolávací komise FAČR rozsudek nakonec zmírnila na jeden zápas, který si Sima už odpykal proti Brnu. Proti Spartě tak může nastoupit.

Související obsah

“Dle posouzení Odvolací komise se jednalo o zákrok na rozhraní žluté a červené karty. Odvolací komise při svém rozhodování posuzovala zejména intenzitu zákroku a dále skutečnost, zda měl hráč Sima v úmyslu brankáře zasáhnout. Odvolací komise dospěla k závěru, že se jednalo o úmysl nepřímý, z přezkoumávání videozáznamu je dokonce patrné, že se hráč Sima snažil střet s protihráčem zmírnit. Z těchto důvodů Odvolací komise rozhodla tak, že při stejném výroku o vině hráči Simovi snížila trest na zastavení závodní činnosti na jedno soutěžní utkání. Závěrem dodávám, že Odvolací komise je komisí naprosto nezávislou a hodnotí každý případ individuálně s posouzením všech jeho specifik a vzájemných souvislostí.” stojí v komentáří Odvolací komise FAČR.


Související obsah


Abdallah Sima dokázal dát dva góly Spartě v minulém derby, dvakrát se trefil i proti Leicesteru v Evropské lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události