MMA

Začíná Grand Prix o titul a miliony! Podívejte se na osmici statečných

Bellator 256 je za dveřmi a s ním úvodní kolo pyramidy World Grand Prix. Než vypuknou boje o šampiona polotěžké váhy, které můžete sledovat v pátek 9. dubna na Nova Sport 2 a Voyo, podívejte se na představení osmice bojovníků, kteří usilují o titul.

World Grand Prix je tradiční formát Bellatoru, při kterém se v průběhu roku utká osmice z pravidla nejlepších zápasníků ve vyřazovacích bojích. Na vítěze pak čeká titul šampiona dané váhovky a prémie v hodnotě 1 milionů dolarů, tedy téměř 22 milionů korun. Prvníčtvrtfinálový duel, Bader vs. Machida, se odehraje už v pátek 9. dubna na galavečeru Bellator 256.


 

Ryan Bader (27-6-1NC)

Zdroj: Profimedia

Jedno z nejzvučnější jméno Bellatarou a světové MMA sceny. Američan osm let působil v UFC než v roce 2016 přešel do Bellatoru. A hned úvodním zápasem s Philem Davisem získal titul šampiona polotěžké váhy. O tři roky později získal i titul těžké váhy a stal se prvním v historii organizace, kdo držel dva pásy najednou. V srpnu minulého orku však o pás kategorie do 93 kg přišel, když prohrál s Vadimem Nemkovem.

 

Lyoto Machida (26-10)

Zdroj: Profimedia

Legenda bojových sportů a zástupce staré školy je největším outsiderem pyramidy. Nicméně 42letého Brazilce není radno podceňovat. V UFC vybojoval titul a změřil se se jmény jako Maurício Rua, Tito Ortiz, Jon Jones či Luke Rockhold. Je jediným v historii UFC, kdo během dvou hlavních zápasů neinkasoval jediný úder, a v kleci výrazně zpropagoval styl karate. Dnes už legendě MMA při prvním zápase hraje do karet fakt, že Badera již jednou dokázal porazit (2012).
 
 

Corey Anderson (14-5)

Zdroj: Profimedia

S přezdívkou Overtime leta vystupoval v UFC, kde už sahal po titulové šanci, než mu sérii vítězství ukončil současný šampion Jan Blachowicz. Anderson náhle přestoupil do Bellatoru a už má na kontě jedne úspěšný zápas. V kleci vyniká svou všestranností a silným základem ve wrestlingu. Vždyť i Jiří Procházka o něm uvažoval jako o příštím soupeři, který by otestoval jeho dovednosti.

 

Dovletdzhan Yagshimuradov (18-51)


Bývalý šampion ruské organizace ACA má v současnosti 8 vítězství v řadě. Nepatří zrovna k největším polotěžkým váhám, ale svým wrestlingem hravě ničí větší i těžší soupeře. A i arsenálem v postoji rodák z Turkmenistánu umí zahrozit. Duel s Corey Andersonem pro něj bude v Bellatoru premiéra.


Yoel Romero (13-5)

Málo kdo budí v kleci respekt jako Boží voják. Kubánský zápasník s postavou akčního hrdiny vybojoval stříbrnou medaili v zápase na hrách v Sydney. Úspěch na poli MMA mu však stále uniká. Za 11 let se nikdy nestal právoplatným šampionem, ačkoli v UFC po titulu střední váhy šahal několikrát. Po porážce s Israelem Adesanyou přestoupil do Bellatoru, kde 43 letech bude pokračovat ve svém snažení. Tentokrát v těžší kategorii do 93 kg.


Anthony Johnson (22-6)
Zdroj: foxsports.com

Velkou neznámou je rodák z Floridy. Ačkoli se v UFC dlouho pohyboval u vrcholu polotěžké váhy a mnohokrát dokázal své kvality, již čtyři roky nezápasil. Po poslední prohře s Danielem Cormierem pověsil rukavice na hřebík, ale o dva roky později ohlásil návrat. K tomu však vedla dlouhá cesta a nakonec byl v únoru 2021 z organizace vyhozen a stejně jako jeho soupeř Yoel Romero zamířil do Bellatoru.
 

Vadim Nemkov (12-2)


Největšího favorita turnaje a současného šampiona polotěžké váhy na úvod čeká odveta s Philem Davisem, kterého porazil na body v roce 2018. Nyní však do boje půjde ještě zkušenější a ostatní budou mít hodně, co dělat, aby 28letého Rusa připravili o titul. Avšak každý je porazitelný, například Nemkovovi udělil jednu ze dvou porážek český ranař Jiří Procházka.


Související obsah
Phil Davis (22-5)
Zdroj: Profimedia

V Bellatoru nejzkušenější ranař z celé osmice. Titul šampiona držel již dříve, ale při první obhajobě mu jej vzal zmíněný Ryan Bader. Od té doby ze šesti zápasů prohrál jen jediný, a to s Vadimem Nemkovem. Nyní bude mít wrestlerský státní šampion šanci se pomstít a ačkoli to napoprvé nevyšlo, jeho zápas není radno podcenit.
 

Program čtvrtfinále World Grand Prix
9. dubna – Ryan Bader vs. Lyoto Machida – Bellator 256
16. dubna – Vadim Nemkov vs. Phil Davis – Bellator 257
16. dubna - Corey Anderson vs. Yagshimuradov – Bellator 257
7. května – Yoel Romero vs. Anthony Johnson – Bellator 258

Zdroj: Nova Sport


Sledujte Bellator 256 a první čtvrtfinálový souboj v pátek 9.
dubna od 23:55 živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události