Hokej

Český hokej bude mít nejvíce rozhodčích na světovém šampionátu v hokeji

Český hokej bude mít nejvíce rozhodčích na světovém šampionátu v hokeji

Po roční odmlce vinou pandemie koronaviru se opět sejdou nejlepší hokejové týmy světa, aby se utkaly o medaile. Po situacích v Bělorusku se šampionát přesunul do Lotyšska, kam český svaz vyšle hned pět rozhodčí. Žádná jiná země jich do Rigy nepošle více.

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na šampionát nominovala celkem osmnáct hlavních a osmnáct čárových rozhodčí z celkem čtrnácti zemí.

Nejvíce jich pošle právě Česká republika. Jde o Martina Fraňa, Antonína Jeřábka a Robina Šíra. K nim se přidají také čárový rozhodčí Daniel Hynek a Jiří Ondráček.

O jednoho rozhodčího méně pošlou do hlavního města Lotyšska Finové, Rusové a Švédové. Dva rozhodčí pojedou z Běloruska, Dánska, Kanady, Lotyšska, Německa, Rakouska, Slovenska, Švýcarska a USA. Francie budou mít jediného sudího.

Pět rozhodčích měl český hokej také v roce 2015, kdy se světový šampionát konal v Praze a Ostravě. "Všech nominací si velmi vážíme,“ uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH a skvělý bývalý rozhodčí Vladimír Šindler. "Všichni potvrzují dlouhodobě vysokou úroveň a kredit našich rozhodčích,“ dodal.

Zkušený Antonín Jeřábek se zúčastní osmého světového šampionátu, třikrát rozhodoval ve finále a byl také na dvou olympijských hrách. Martin Fraňo jede po šesté. Pro Robina Šíra a Daniela Hynka to bude vůbec první zkušenost a světovém turnaji.

Česká dvacítka skončila na letošním mistrovství světa ve čtvrtfinále:

David Panuška, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události