Hokej

Peníze pro Český hokej? Najdu je, věří Hadamczik. Na svaz nejde hodit granát

Peníze pro Český hokej? Najdu je, věří Hadamczik. Na svaz nejde hodit granát
Alois Hadamczik Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Po dlouhých čtrnácti letech má Český hokej nového šéfa. Stal se jím sedmdesátiletý Alois Hadamczik, kterého delegáti v sobotu zvolili. Jedním z jeho hlavních cílů je, aby pro kluby získal během svého dvouletého funkčního období více peněz, ale uvědomuje si, že to nebude snadné. Především se chce zaměřit na to, kde by se dalo ušetřit v hokejovém svazu.

"Je potřeba si udělat šetření, jestli je potřeba, aby na svazu pracovalo tolik lidí. Jestli je potřeba, aby tam bylo to či ono. Nechci teď ale jmenovat. Audit nám ukáže, jestli šetříme správně, nebo nešetříme. My nemáme plný měšec, nemůžeme si říct, že nám je to jedno. V rodině je to stejné. Musíme se začít dívat, jestli umíme ušetřit: jestli není hodně lidí, hodně aut, věcí a podobně," věří Hadamczik tomu, že dokáže z rozpočtu něco ušetřit.

Samozřejmě se bude snažit získat nějaké peníze i od státu, ale to ví, že nebude jednoduché. "Vláda má teď tolik svých problémů vinou války nebo inflace... Nemyslím si, že jim pošleme dopis a na příští schůzi nám to schválí. Musíme s nimi pracovat, být trpěliví a mít pokoru," uvědomuje si. 

Související obsah

Slíbenou má také pomoc od sponzorů. "Budu hledat peníze tak, aby byly. Neříkám, kolik jich najdu, ale věřím, že něco najdu. Budu oslovovat různé sponzory, kteří říkali, že jestli se stanu prezidentem, pomůžou mi. Jsem zvědavý, jestli dodrží slovo," řekl Hadamczik. 

Bývalý reprezentační trenér si uvědomuje, že je potřeba na svazu udělat velké změny, ale nechce se zbytečně unáhlit a zneužívat pravomocí. "Nepřicházím na svaz, abych někomu vyhrožoval a hodil tam granát. Nepřicházím ani s žádnými kamarády, aby měli pozici. To ne. Přicházím se svým jménem a chci, aby to moje jméno mělo úspěch," vyprávěl novinářům na své první tiskové konferenci v čele Českého svazu ledního hokeje. 

Související obsah

​V sobotu byl Hadamczik zvolen na další dva roky. Jestli se pokusí o prodloužení mandátu, zatím neřeší. "Vůbec nad tím nepřemýšlím. Co bude za dva roky. To ani nevíme, jestli budeme žít," řekl s nadhledem. Daleko důležitější je pro něj současnost a blízká budoucnost. "Musíte jít nahoru po jednom schodu, neslibovat hory, doly, které pak nesplníte. Když jdete po jednom schodu, cíle se dobře plní. Když chcete skočit rovnou na zlatý schod, většinou spadnete dolů," má jasno muž s dlouholetými zkušenostmi. 

Novým prezidentem Českého hokeje byl Hadamczik zvolen v sobotu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události