Fotbal

Kamara se svěřil: Slzy a pobouření! Škoda, že jsem neodešel ze hřiště

Kamara se svěřil: Slzy a pobouření! Škoda, že jsem neodešel ze hřiště
Zdroj: Profimedia

Záložník skotského klubu Glasgow Rangers Glen Kamara se poprvé rozpovídal pro média o incidentu z odvety osmifinále Evropské ligy se Slavií, kdy měl být terčem údajného rasismu ze strany Ondřeje Kúdely.

Kamara se svěřil skotskému novináři působícímu na ITV News. Podle finského fotbalisty s africkými kořeny měl na začátku incidentu Kúdela požadovat po sudím, aby někomu udělil kartu.

Slávistický hráč tak reagoval na kopance do spoluhráče, který ležel na zemi po předchozím faulu. V té době již díky tvrdé a nesportovní hře hráčů Rangers dost napjatá situace ještě vygradovala.

"Řekl jsem mu, ať je zticha. On se začal smát a odpověděl mi, ať počkám, pak se ke mě rozešel a zašeptal mi, že jsem zk*rvená opice," popsal znovu svou verzi příběhu.

Související obsah

Následně se vyjádřil i k tomu, co se dělo po zápase. Kamara se vyjádřil, že se poté cítil jako malý kluk a od té doby pocítil řadu emocí a stavy, které už dlouho nezažil.

"Cítil jsem vztek a naštvání. Byl jsem ponížený před rodinou, přáteli, fanoušky a před všemi, kteří zápas sledovali. V jednu chvíli jsem byl tak rozzuřený, že jsem měl slzy v očích," vyprávěl Kamara.

Fotbalista s kořeny v Sierra Leone znovu zmínil, že nečekal, že se (dosud neprokázané) rasistické urážky dočká od profesionálního hráče.

Související obsah

Kamara se dočkal zastání u činovníků klubu, spoluhráčů z týmu i finské reprezentace. "Kdybych se mohl vrátit zpět, tak bych odešel ze hřiště. Trenér mě chtěl dostat z trávníku, ale já nikoho nebyl schopen vnímat. Teď mě to mrzí," řekl.

UEFA už vydala první stanovisko. Kúdelovi dočasně zastavila činnost na jeden zápas do dalšího projednání. Případ má v rukou Etická a disciplinární komise. 

Vyšetřovatel ale nenašel žádné důkazy o údajném rasismu slávistického beka. Naopak Kamarovi navrhl trest za údajnou potyčku v útrobách stadionu.

Slavii čeká první čtvrtfinálový zápas na Arsenalu. Kúdela ale bude chybět kvůli zranění. Kompletní není ani soupeř:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události