Atletika

Cenný úspěch českého atleta, po dopingu ruského soupeře má medaili

Cenný úspěch českého atleta, po dopingu ruského soupeře má medaili
Zdroj: Profimedia

Ve svých 36 letech se může bývalý výškař Jaroslav Bába radovat z dalšího cenného kovu. Stříbrný medailista z olympiády v roce 2004 totiž dostane ještě dodatečně bronz z mistrovství Evropy ze švýcarského Curychu. Rozhodlo se tak na základě dopingového trestu pro ruského výškaře Ivana Uchova.

Jaroslav Bába se na ME v roce 2014 umístil na čtvrtém místě právě za Uchovem, jenže u ruského atleta se nyní potvrdil jeho dopingový škraloup a Sportovní arbitráž (CAS) tak anulovala jeho výsledky od července 2012 do konce roku 2014.

Uchov tak přijde i o zlato z OH v Londýně.


Související obsah


 

Naopak bývalý český výškař získá dodatečně už svou pátou velkou medaili. Kromě stříbra z olympiády v Athénách má také bronz z halového mistrovství světa. Další cenné kovy, stříbrnou a bronzovou medaili, získal také na halových mistrovstvích Evropy v roce 2011 a 2013.

Bronzová medaile by mohla udělat radost i dceři Jaroslava Báby Rebece, která je ochrnutá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.