Atletika

Příběh velké bojovnice! Bábova dcera byla na operaci ještě před porodem

Příběh velké bojovnice! Bábova dcera byla na operaci ještě před porodem
Zdroj: TV Nova

Pětatřicetiletý výškař Jaroslav Bába má za sebou parádní kariéru, po sportovních úspěších ale přišla velká rána do jeho soukromí, když zjistil, že dítě, které čeká jeho manželka má zdravotní komplikace a potřebuje operaci. Nyní jsou dceři Rebece již tři roky a statečně bojuje se svým hendikepem.

Jaroslav Bába je bezkonkurečně nejlepším českým skokanem do výšky tohoto tisíciletí. Jedenáctkrát vyhrál mistrovství republiky a z Olympijských her v roce 2004 si odvezl bronzovou medaili. Účastnil se ještě dalších tří olympiád, ale po té poslední v Riu se dozvěděl smutnou zprávu. Jeho nenarozená dcera musela být operována.


Rebeka na svůj příchod na svět ještě čekala, ale kvůli rozštěpu páteře absolvovala spolu s maminkou Martinou operaci už před narozením. Dvanáct dní po zákroku se Rebečka narodila a nevážila ani kilogram. I přesto se s ní v inkubátoru hned po pár dnech muselo třikrát denně cvičit.


Dnes jsou Rebečce již tři roky a díky tréninku na speciální klinice udělala značný pokrok. Přesto je stále od kolen dolů ochrnutá. "Kolikrát se snaží i stavět, ale nejde to, takže je to těžké, ale zároveň víme, že je schopná to ucvičit a posílit to, co funguje a věříme, že chodit bude," nevzdává boj maminka Martina.

Finančně náročná léčba vyjde rodinu na více než 200 tisíc korun ročně, proto na malou Rebečku přispívají i lidé pomocí posílání peněz na transparentní účet 000000-4038394023/0800. Malé velké bojovnici přejeme hodně zdraví!

Související obsah

O Bábově dceři jsem vysílali reportáž již v roce 2019:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události