Tenis

Roland Garros se odkládá! Chceme víc diváků na tribunách, říká prezident

Druhý grandslamový turnaj tenisové sezóny se kvůli situaci ohledně pandemie covid-19 odkládá. Tentokrát ale jen o týden. Pořadatelé chtějí získat čas a nalákat na tribuny více diváků.

French Open se odložil už vloni, když jej organizátoři přesunuli bez jakýchkoliv skrupulí na září, což komplikovalo pořádání dalších odložených turnajů.

Letos byl odklad důkladně řešen s veškerými asociacemi. Pozdější start totiž ovlivní i začátek sezóny na travnatých površích. I tam musí dojít k úpravě.

V Roland Garros se tak bude letos začínat až 30. května a konec je naplánován na 13. června, tedy čtrnáct dní před začátkem Wimbledonu.

Související obsah

Prezident Francouzské tenisové federace Gilles Moreton se tak rozhodl po konzultaci s veřejnými i tenisovými orgány a vysílateli. Doufá, že nastalý čas umožní uklidnění zdravotní situace.

"Našim cílem je přivést co nejvíc diváků na tribuny. Přítomnost fanoušků je pro hráče i atmosféru jedné z největších sportovních události jara klíčová," vysvětlil.

Už vloni na pozdim mohli být v pařížském tenisovém stánku diváci. Těch ale mohlo být jen tisíc a to je pro organizátory málo.

Související obsah

"ATP i WTA spolupracují se všemi stranami ovlivněnými odkladem na optimalizaci kalendáře turnajů, a to před i po Roland Garros,“ uvedly WTA a ATP ve společném prohlášení.

Důvodem k odkladu bylo vyhlášení celostátní karantény ve Francii. Prezident Macron doufá, že k uvolnění by mělo dojít právě v polovině května.

Krátce před Roland Garros se v žebříčku propadly elitní české tenistky:

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události