MMA

Z Dunajské Stredy k titulu v Bellatoru: Životní úspěch, vzpomíná Végh

Nikdo na česko-slovenské MMA scéně je spjat s organizací Bellator tak, jako Attila Végh. Jak Pumukli vzpomíná na zisk titulu v polotěžké váze?

Před devití lety 27letý Attila Végh vstoupil do druhé největší MMA organizace světa. Mladý, dravý bojovník z Dunajské Stredy během dvou let vyšplhal až na vrchol a k překvapení všech získal titul šampiona polotěžké váhy.

 
 

Dnes už dění v Bellatoru tolik nesleduje, ale na velké vítězství nezapomíná. "Vzpomínám na to moc dobře. Je to jeden z největších úspěchů v mém životě. Je to pro mě vzácné a když se podívám na pás, který visí u nás v tělocvičně, tak je to dnes už neuvěřitelné, co jsem vyhrál. Je to pro mě čest a taková životní věc,“ zavzpomínal bijec přezdívaný Pumukli.

Végh v Belaltoru absolvoval celkem šest zápasů. Prvně v roce 2012 vyhrál pyramidový turnaj, čímž získal právo vyzvat tehdejšího šampiona Christiana M´Pumbu. Po pěti kolech získal jednomyslné vítězství a na Slovensko vezl pás mistra. Titul se mu však nepodařilo obhájit a v příštím duelu s Emanuelem Newtonem prohrál těsným bodovým rozhodnutím. Následně v organizaci skončil a vrátil se do KSW.


Ačkoli titul držel jen krátce, navždy se zapsal do historie Bellatoru jako druhý šampion v pořadí. 

 

Související obsah

A nyní se o titul polotěžké váhy organizace Bellator se nyní rozjíždí nová bitva. Už v pátek 9. dubna odstartuje pyramidový turnaj World Grand Prix, ve kterém buďto Vadim Nemkov obhájí pozici šampiona, anebo bude nakonci stát nový král kategorie do 93 kg.

Zdroj: Nova Sport


Pyramidu odstartuje duel Ryan Bader vs. Lyoto Machida na galavečeru Bellator 256, který sledujte v pátek od 23:55 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události