Fotbal

Slávisté nepoklekli a sklízejí za to hněv. Co chtít od rasistů? píší v Anglii

Slávisté nepoklekli a sklízejí za to hněv. Co chtít od rasistů? píší v Anglii
Zdroj: Profimedia/Twitter, koláž TN.cz

Fotbalisté Slavie jsou kritizováni za to, že před úvodním zápasem čtvrtfinále na půdě Arsenalu (1:1) nepoklekli. Na sociálních sítích i v médiích je jejich počínání odsuzováno.

Sešívaní před zápasem, v němž vybojovali vynikající remízu 1:1, nepoklekli. Podporu programu UEFA proti rasismu podpořili vzájemným objetím se.

To však na Britských ostrovech opomíjejí. V Premier League je totiž rutinou před každým zápasem kleknout na koleno, jak se stalo zvykem v reakci na kampaň Black Lives Matter.

Například deník The Sun napsal: "Slavii chyběl Ondřej Kúdela, který rasisticky urazil Glena Kamaru. Slavia toto obvinění rázně popřela, ale nepomohla si, když se její hráči nepřipojili k Arsenalu při kleknutí před výkopem."

Související obsah

A v podobném duchu se nesou i komentáře na sociálních sítích, kde se často objevují slova jako "trapné", "nechutné" a podobně.

"Není překvapení, že tým, jehož hráč je vyšetřován kvůli rasismu a jehož fanoušci nakreslili rasistický transparent, nepokleknou. Dámy a pánové, tohle je Slavia Praha," napsal například Fábio da Graça na svůj twitterový účet.

Mnozí narážejí na fakt, že po událostech na Ibroxu to nevypadalo ze strany Slavie dobře. Jiní s narážkou na tyto události zmínili, že se "to vlastně očekávalo".

Najdou se ale i příznivci mimo tábor Slavie a Českou republiku, kteří se sešívaných zastávají a pokleknutí berou jako prázdné gesto.

Jiní se zase ptají, co je rasistického na tom, že fotbalisté nepoklekli a že vyjádřili podporu boje proti rasismu jiným způsobem.

Slávisté vyrovnali v nastaveném čase a vezou si do Prahy nadějnou remízu. Brankář Kolář chytal v masce:

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události