Fotbal

Sudí chtěl podpis od Haalanda, za trest si v Rumunsku nezapíská

Sudí chtěl podpis od Haalanda, za trest si v Rumunsku nezapíská
Zdroj: Profimedia

Rumunský fotbalový rozhodčí Octavian Sovre byl potrestán za nevhodné chování. Po zápase Ligy mistrů si řekl o podpis Erlingu Haalandovi, kvůli čemuž byl vyřazen z nominace na ligu. Dělal to přitom s nejlepšími úmysly.

Octavian Sovre byl lajnovým rozhodčím v zápase Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Borussií Dortmund. Po zápase v útrobách stadionu přišel za kanonýrem Erlingem Haalandem a požádal ho o autogram. Jenže ho přitom zachytily kamery a rumunský rozhodčí má malér.

Sovre měl původně pískat nedělní ligový zápas mezi Craiovou a Kluží, ale prezident rumunské komise rozhodčích Kyros Vassaras ho dočasně suspendoval. Sovreho chování odsoudil i šéf rozhodčích UEFA Roberto Rosetti.

"Pokud chcete být respektováni tak, jako hráči, proč byste si jim říkali o podpis nebo dres? Říkají si vám oni o to samé?" napsal Rosetti ve své zprávě určené rozhodčím.

 

Související obsah

"Je to jednoduše neakceptovatelné. Je to otázka důstojnosti. A nezapomínejte na počet televizních kamer na zápasech UEFA, ony zachytí vše," dodal Rosetti.

 

Rumunský rozhodčí byl potrestán ve své domovské lize, ale pro své chování měl dobrý důvod. Podepsané karty slavnými hráči totiž už dlouhou dobu daruje nadaci SOS Autism, která za vydražené částky platí terapie lidem s autismem.

Související obsah

Sovre byl v této sezoně Ligy mistrů už jednou u kontroverzní situace. Funkci pomezního rozhodčího plnil v zápase PSG s Basaksehirem, který se nedohrál kvůli údajnému rasismu čtvrtého rozhodčího směrem k trenérovi hostů.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Rozhodčí se mohou dopustit i větších chyb, tento sudí zabránil gólu do prázdné brány:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události