Tenis

Federer ještě končit nehodlá! Pokračovat by měl i příští rok

Federer ještě končit nehodlá! Pokračovat by měl i příští rok
Zdroj: Profimedia

Švýcarský tenisový fenomén Roger Federer nehodlá jen tak končit s kariérou. A to i přesto, že v srpnu oslaví už čtyřicáté narozeniny. 20násobný grandslamový šampion podepsal smlouvu s turnajem v Halle, kde by se měl objevit i příští rok.

Jeden z nejlepších hráčů historie se postupně vrací na kurty po více než roční pauze a dvou operacích kolen. Jeho comeback proběhl na turnaji v Dauhá, kde ve čtvrtfinále vypadl s pozdějším vítězem Nikolozem Basilašvilim.

Nyní si dává turnajovou pauzu a vrátit by se měl na antukovém Masters v Madridu. A představit by se měl i na wimbledonské generálce v německém Halle. A podle nové smlouvy, kterou podepsal s pořadateli turnaje, by měl na travnatém turnaji startovat i příští rok!

Související obsah

Letos sice bude turnaj bez diváků, ale na příští rok se plánují opět plné tribuny. Jasným letošním cílem švýcarského veterána je Wimbledon, který by mohl vyhrát už podeváté. Dalším snem je získat zlatou olympijskou medaili na hrách v Tokiu. Ta singlová mu totiž ve sbírce stále chybí.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Na kurty se Federer vrátil v Dauhá a první zápas mu vyšel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události