Sport

Sportovci jsou naštvaní! Stále neví, zda budou moci trénovat

Včerejší vyjádření ministra zdravotnictví týkající se amatérského sportu potěšilo řadu lidí. Sportovní kluby okamžitě začaly s přípravou tréninků na příští týden. Ale teď, jen dva dny před plánovaným uvolněním, nikdo neví, co bude.

"Venku mohou sportovat skupiny až dvaceti lidí. Prostě dvacet lidí si může zahrát fotbal, i když budou trochu ošizení o brankáře," takhle mluvil ministr zdravotnictví včera odpoledne. Po pár hodinách bylo ale všechno jinak a vypadalo to, že o sport nepřijdou pouze brankáři.

"Ten chaos je trošičku znepokojující, protože teď nevíme co máme prezentovat rodičům. Protože na chvíli je to 20 lidí, teď zas to možná bude zase zpátky pouze na 2," prozradil předseda baseballových Eagles Jan Drábek.

Původně dobrá zpráva vyvolala ihned reakci ve sportovních klubech. Všude začali s bleskovou přípravou tréninků a sportovišť na pondělí.

Související obsah

"Šéftrenér už připravil rozpis hřišť, rodičům jsme rozeslali, že i začneme, pokud samozřejmě půjde trénovat," sdělil fotbalový trenér dívčího týmu Slavoje Podolí Michal Skružný.

"My jako sportoviště jsme se mohli připravit od pondělka na otevření, což jsme udělali, oslovili jsme naše členy, klienty, že můžou od pondělka hrát. Je zájem, lidi jsou určitě natěšení," dodal Jakub Strnad ze sportovního klubu Hamr.

Podle České unie sportu by měl být amatérský organizovaný sport povolený alespoň pro děti.

Související obsah

Amatérští sportovci tak stále nemají jasno, jestli budou moci v pondělí trénovat aspoň ve 20 lidech, nebo jen po dvojicích.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události

Krátká zpráva

Villarreal vyválčil z bitvy s Cádizem pouze bod, remizovalo i Bilbao

Španělská La Liga měla na programu vložené 11. kolo, ve kterém se odehrály hned tři zápasy. V zápase mezi Villarrealem a Cádizem padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3, po nerozhodném výsledku si ze vzájemné bitvy odnesly po bodu i Bilbao a Espanyol Barcelona. Alavés přehrál Elche díky jediné trefě Louma ze 47. minuty.

Krátká zpráva

AC Milán si poradil s turínským FC, o výhře rozhodl Giroud

V rámci italské Serie A se v úterý odehrály tři zápasy 10. kola. AC Milán o jedinou branku přehrál Turín FC, když se už v 15. minutě prosadil Olivier Giroud. V utkání mezi Spezií a Janovem padly dvě branky a soupeři se rozešli remízou 1:1. Salernitana porazila Venezii na jejím hřišti 2:1.

Krátká zpráva

Bohemka v MOL Cupu postoupila dál, rozhodl gól z penalty

Fotbalisté Bohemians si v osmifinálovém zápase proti druholigové Jihlavě zajistili postup. Vysočina dokázala "klokany" pořádně potrápit a mohla žehrat jen na vlastní disciplínu. Vršovičtí totiž kopali dvě penalty. Jednu z nich v 55. minutě proměnil Roman Květ a účastník Fortuna ligy se tak radoval z těsného triumfu 1:0.