Sport

Vláda povolila lidem sportovat ve větších skupinách. Ale jen venku

Vláda potvrdila, že od pondělí 12. dubna mohou sportovat i větší skupiny amatérů. Konkrétně se na sportovištích může sejít až 20 sportovců. Nemusí mít roušky ani testy. Nesmějí ani využívat kabiny nebo sprchy. Vnitřní sportoviště zůstávají pro amatéry uzavřené.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger přišel s novými informacemi ohledně amatérského sportu. Od pondělí tak budou moct sportovní "hobíci" trénovat až ve dvacetičlenných skupinách.


Tento počet se ale týká pouze trénování venku, naopak dovnitř zatím amatéři podle rozhodnutí vlády stále nemůžou."Dvacet lidí si může zahrát fotbal, i když budou ošizení o brankáře,“ prohlásil ministr zdravotnictví Arenberger, který také zmínil, že amatéři nemusí mít při venkovních aktivitách roušku ani negativní test.
 

Související obsah

Vnitřní sportoviště tak budou patřit nadále pouze profíkům, a to přes upozornění právníků Národní sportovní agentury a České unie sportu, kteří našli v pandemickém zákoně kličku, jak mohou sportovní kluby v rámci spolku trénovat po deseti lidech i vevnitř.


„Ve vnitřních sportovištích můžou sportovat pouze osoby v rámci výkonu zaměstnání, znamená to, že to jsou profesionální sportovci. Amatérští sportovci tedy nemohou využívat vnitřní sportoviště, ani v rámci spolkové činnosti. To je výklad našeho právního odboru,“ vysvětlil Arenberger.


Amatéři tak při svých venkovních aktivitách nemohou používat jakékoliv vnitřní prostory, včetně přidružených společných kabin a šaten.


Nová opatření pro sport vycházejí z obecných nových pravidel pro shromažďování a povolený počet lidí. Nicméně právě v případě shromažďování vevnitř, má sport jako jediný smůlu. "Vadí nám tam, že se většinou sundávají roušky," dodal ministr.

Národní sportovní agentura připravila manuál pro návrat dětí ke sportu:
Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události