Calgary mi přirostlo k srdci. Výhru bych neslavil, říká Rittich po přestupu

Calgary mi přirostlo k srdci. Výhru bych neslavil, říká Rittich po přestupu

Brankář David Rittich se po trejdu již zabydluje v novém působišti v Torontu. V bráně by se poprvé mohl představit už v úterý v noci, a to hned proti svému bývalému klubu Calgary Flames. Přečtěte si, jak jihlavský odchovanec přijal svůj přestup a co na to říká.

Byl jste vyměněn z Calgary do Toronta, jak jste spokojený s výsledkem jednání?
Jsem určitě spokojený, protože Toronto má super tým s velkými ambicemi, město samo o sobě je taky úžasné, takže to pro mě dopadlo dobře.


O vašem trejdu se hodně mluvilo? Jak jste poslední dny prožíval?
Abych byl upřímný, tak jsem to nějak moc neprožíval, spíš jsem čekal, co se může stát, protože jsem byl hodně v diskusích. O situaci jsem měl ale dobrý přehled, protože jsem byl v pravidelném kontaktu s Robertem Spálenkou a Craigem Osterem, což jsou moji agenti, takže jsme společně probírali varianty, které můžou nastat. 


Zdroj: Profimedia
 

 

Toronto má velké ambice, hrálo pro vás i tohle roli?
Já si nemohl moc vybírat, čekal jsem, co z toho bude. Pak z toho na poslední chvíli vyplavalo Toronto, což je zatím neúspěšnější klub v kanadské divizi. Vede si dobře, i když tahle sezona je ošemetná. Každopádně jsem rád, že jsem se mohl stát součástí takhle silného týmu.


Stihli jste už s trenéry probrat, jaká by měla být vaše role v týmu?
Měli jsme pár telefonátů, ale tohle je předčasné řešit. Je možné, že v úterý budu chytat, dá se říct, proti svým, protože nás čeká Calgary. Uvidíme, co bude. Všechno záleží jen na mně, jaký odvedu výkon, jakmile naskočím, jestli si řeknu o další šanci.

Související obsah

Do Toronta jste se přesouval v pondělí večer kanadského času. Takže byste byl případně připravený se hned v úterý večer postavit do branky proti Calgary?
Byl jsem dotázán, jak jsem na tom, jestli bych případně byl připravený jít chytat proti Calgary. Samozřejmě jsem řekl, že bych chytat chtěl, protože každý zápas v NHL je úžasný zážitek, bez ohledu na to, proti komu chytáte. Tohle by tedy bylo trochu speciální, protože Calgary mi přirostlo k srdci. V týmu mám spoustu kamarádů, Milana Lucice třeba čeká 1000. zápas v NHL. Bylo by to těžké, ale určitě budu chtít vyhrát, i když bych výhru proti Calgary neslavil.

 

Když Rittich chytal proti Torontu v únoru, předvedl fenomenální výkon a stal se jednou z hvězd zápasu. Nechybělo málo a udržel čisté konto:

S trejdy je spojené i velmi rychlé stěhování. Jak jste to zvládl?
No, to byla docela sranda. Sbalit sám sebe na nevím jak dlouho, kolik si toho vzít, co všechno bude… Nějak se mi to podařilo s velkou pomocí mojí úžasné manželky, která bohužel musela zůstat v Calgary sama na to horší balení. Je mi to líto, určitě bych jí s tím chtěl pomoct, protože je pochopitelné, že za ty čtyři roky je spousta věcí na stěhování, ale já už se v Torontu připojil k novému týmu.

Související obsah


 

Rittich v Calgary strávil čtyři roky a do Toronta byl vyměněn za třetí kolo draftu. O změně působení promluvil také jeho manažer Robert Spálenka ze Sport Invest, který s trejdem pomáhal.

„S Davidem jsme se o trejdu bavili podstatnou část sezony, a to s ohledem na jeho vytíženost v Calgary. Měl instrukce, že výměna proběhne na posledních chvíli, vzhledem k tomu, že to bude tým na hranici platového stropu a Davidova výplata není pro takovou transakci úplně nízká. Tudíž nebylo úplně nejjednodušší najít řešení," řekl Spálenka.

Ve hře bylo několik celků a uvažovalo se i o přesunu do Washingtonu. "Dlouhou dobu jsme byli ve spojení s jinými týmy, nakonec na poslední chvíli dopadlo Toronto. David jde do mužstva, které chce hrát o Stanley Cup a má letos šanci udělat slušný výsledek. Jaká bude jeho pozice, to se teprve ukáže. Campbell má neskutečnou fazonu, Andersen je zraněný, takže David je pro Toronto taková pojistka a uvidíme, co z toho vznikne.“


Sledujte NHL a další sportovní přenosy na Voyo, kde si je můžete vychutnat živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.