Rittich své Calgary nevychytal, Gudas gólem pomohl k výhře

Český brankář David Rittich dostal v NHL unikátní šanci, když dva dny po svém přestupu nastoupil v bráně právě proti svému bývalému zaměstnavateli. Rittich vychytal bod ale v prodloužení padl. To Radko Gudas pomohl Floridě k těsné výhře svým prvním gólem v sezoně.

David Rittich píše v NHL zajímavý příběh. Před čtyřmi roky nastoupil v Calgary k jedinému zápasu a od té doby se propracoval v důležitého člena týmu. Letos se ale přes Jacoba Markströma tolik neprosazoval, a proto byl vyměněn do Toronta.

A hned dva dny po svém přesunu chytal český brankář proti "svému" týmu. Rittich inksoval již v páté minutě, jelikož obrana si nepohlídala Välimäkiho, který skóroval do prázdné brány, za Toronto však gólem odpověděl Hyman.

Calgary se poté prosadilo proti svému bývalému brankáři z přesilovky, načež Toronto zareagovalo vyrovnávacím gólem v třetí třetině. V ní rozhodující branka již nepadla, takže se šlo do prodloužení.

Z extra pětiminutovky neuběhla ani minuta a Johnny Gaudreau jel sám na Davida Ritticha. Český brankář svého bývalého spoluhráče nevychytal, takže jeho Toronto bralo bod, zatímco Calgary získalo body dva.

Aktivní během uzávěrky přestupového období byla také Florida, jenž se proti Dallasu musela opřít o své běžné pilíře, jelikož posily ještě nedorazily.

Panterům to ale stačilo. Gól na 2:1 za ně dal i Radko Gudas, jehož střelu Gardner tečoval za záda svého brankáře a Florida nakonec právě o jeden gól zvítězila v prodloužení.

Výseldky noční NHL:

Boston Bruins - Buffalo Sabres 3:2 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 2:0)

New Jersey Devils - New York Rangers 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)

Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 2:3 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)

Dallas Stars - Florida Panthers 2:3 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Kromě Davida Ritticha byl v poslední možný den vyměněn také Jakub Vrána:

K tématu Hokej

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.