Fotbal

Hrad podpořil Kúdelu: Odsuzujete ho bez důkazu, kritizuje trest Mynář

Hrad podpořil Kúdelu: Odsuzujete ho bez důkazu, kritizuje trest Mynář
Pražský hrad a logo Slavia Praha | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Případ a trest Ondřeje Kúdely se dostal až na ta nejvyšší místa. Z Pražského hradu přišel otevřený dopis adresovaný disciplinární komisi, který ostře kritizuje rozhodnutí UEFA. Případ sleduje také prezident Miloš Zeman.

Stopka na deset zápasů, tak zní verdikt disciplinární komise v případu údajného rasismu Ondřeje Kúdely, který měl v utkání Evropské ligy urazit Glena Kamaru. Proti trestu se nyní ohradil vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Ing. Vratislav Mynář:

“Trest na 10 zápasů. Podotýkám, že rasismus neprokázaný a domnělý. I samotný inspektor UEFA zpochybňoval, že Ondřej Kúdela pronesl rasistický výrok. Přesto jste rozhodli o zcela bezprecedentním potrestání hráče, který nikomu neublížil a pouze slovně - dle svého vyjádření - urazil svého soupeře. Odsuzujete slušného člověka bez jediného důkazu. Znemožňujete sportovci plnit si sen v Evropské lize. To vše jen proto, abyste naplnili zvrácená očekávání úzké skupiny aktivistů a klubu neschopného vítězit na hřišti, o to více však vykřikujícím prázdné a ublížené fráze o rasismu."


Trestu pro Ondřeje Kúdelu se věnovala večerní reportáž Sportovních novin, pro více informací se podívejte níže:
Mynář se v dopise adresovaném disciplinární komisi pozastavuje nad rozdílným přístupem k jednotlivým incidentům, kterých bylo na hřišti k vidění požehnaně: “Výsledek? Hráč, který kopačkou rozdrtil lebku protivníkovi, od Vás dostal trest zákazu nástupu do 4 utkání, další hráč za fyzické napadení třízápasový trest.“


Rozdílný přístup k hrozivým situacím podle Mynáře z boje proti rasismu učinila boj “neúspěšných proti úspěšným.“ Autor také výsledek označil za vrchol pokrytectví, diskriminaci a trapné podbízení se hloupým trendům. To vše dle něj může vést k opačnému efektu, a to utlačování osob s jinou než černou barvou pleti.

Související obsahV závěru otevřeného dopisu Mynář vyzdvihl české fanoušky, které se proti trestu ohradily a také oznámil, že případ sleduje i prezident České republiky:


“Se situací je podrobně seznámen prezident republiky Miloš Zeman a považuje ji za významnou nejen z hlediska sportu, ale i z pohledu spravedlnosti a lidské důstojnosti. Vyjadřuje sounáležitost všem občanům České republiky, kteří tuto kauzu sledují a jejím průběhem jsou zklamáni. Zároveň přeje všem hráčům a fanouškům, aby se celou záležitostí nenechali odradit, a i nadále tak srdnatě podporovali svůj tým.“

Kompletní znení otevřeného dopisu KPR zde.


Sledujte sport také na platformě Voyo, kde si můžete oblíbené přenosy vychutnat živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události