Fotbal

Měli jsme prázdnou nádrž, Arsenal byl jasně lepší, přiznal Trpišovský

Měli jsme prázdnou nádrž, Arsenal byl jasně lepší, přiznal Trpišovský
Zdroj: Profimedia

Byl zklamaný, ale na nic se nevymlouval. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci přiznal, že na Arsenal jeho svěřenci neměli a zaslouženě tak postoupil londýnský klub.

Podle něj rozhodla slabá desetiminutovka, kterou si sešívaní vybrali v prvním poločase. "Měli jsme relativně slušný vstup, ale pak přišla pasáž deseti minut, kdy jsme udělali podobné ztráty míče a dostali jsme branky. Arsenal rychle získal náskok, snažili jsme se dostávat do šancí, ale zároveň jsme museli chytat brejky."

Arsenal tak podle jeho slov postoupil zcela zaslouženě. "Arsenal byl lepší v obou zápasech a postoupil zaslouženě. My jsme měli prázdnou nádrž a Arsenal byl mnohem pohyblivější než my," nevymlouval se.

Jedním z důvodů, proč Slavia neuspěla, jsou podle Trpišovského absence v defenzivní řadě. Někteří hráči navíc nebudou k dispozici i nadále. 

Související obsah

"Po gólu jsme zvažovali dřívější střídání a přeskupení, ale pak přišla i penalta a nechali jsme to na půli. Někteří hráči nebudou teď delší dobu k dispozici kvůli zdravotním problémům. Podobně jako Chelsea nám chyběli hráči v defenzivě," prohlásil.

Kvůli fanouškům ho mrzí, že se jeho tým ani jednou gólově neprosadil. "Chtěli jsme dát gól kvůli fanouškům na stadionu i u televize. Týmy oproti poslednímu čtvrtfinále jsou rozdílné. Tenhle je silnější v ofenzivě, i když jsme dnes gól nedali. Předtím jsme dávali hodně góly hodně po standardkách."

I přes hodně negativní výsledek ale některé své hráče pochválil. "Výsledek je hrozný, chyby byly hrozné, ale dají se tam najít i nějaká pozitiva. Lukáš Provod nebo třeba David Zima předváděli neuvěřitelné výkony."

Související obsah

Svou vinu v selhání v odvetě může mít také velká únava. "Nerad o tom mluvím, ale únava je obrovská. Hráči by potřebovali dva dny volno, ale není to možné, protože jsme hráli pořád těžké zápasy. Minutáž Proviho nebo Bóři za poslední dva měsíce je extrémní a nemohli se tak dotknout svých maxim."

"Nechci říkat, že jsme to prohráli, protože jsme byli unavení. Kluci do toho dali všechno, ale viděli jsme, že jsme všude byli o krok později," dodal na závěr.

Evropskou ligu můžete i nadále sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.

Připomeňte si odvetu mezi Slavií a Arsenalem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události