Fotbal

Gerrard ocenil slávistický výprask. Na Arsenal jsem hrdý, řekl kouč Rangers

Čtvrtfinále Evropské ligy je minulostí, stejně jako účast českých týmů. Vysokou výhru Arsenalu ocenil i trenér Steven Gerrard, jehož Rangers Slavia vyřadila v hodně kontroverzním osmifinále.

Rány po odvetě nejsou zacelené a divočina, která se na Ibroxu odehrála ještě stále duní éterem. Šéf lavičky skotského týmu tak ocenil, že sešívaní na svém stadionu prohráli.

"Výkon Arsenalu byl bez chyby. Líbilo se mi úplně všechno – jak k zápasu přistoupili před ním, během něj a po něm," citoval web Sky Sports Gerrardovu reakci na výhru Arsenalu 4:0.

"Jsem Arsenal hrdý. Na to, jak se připravovali, jak manažer i hráči komunikovali a jak se chovali v celé sérii. Opravdu jsem si jejich výkon užil," vyprávěl dál trenér.

Související obsah

Nejožehavějším tématem odvety mezi Rangers a Slavií byl (a stále je) údajný rasismus Ondřeje Kúdely, za který dostal stop na deset zápasů.

Obětí se stal Glen Kamara, jenž je produktem akademie právě Arsenalu. Ani on neodešel bez trestu. Po následném napadení Kúdely v útrobách stadionu si nezahraje v Evropě tři zápasy.

"Jsem si jistý, že Glen by se zachoval stejně jako hráči Arsenalu," dodal kouč, jehož tým se proti Slavii prezentoval nepřiměřeně tvrdou hrou. 

Související obsah

Sám Kamara byl během zápasu aktivní na twitterovém účtu, když označil srdíčkem hned tři příspěvky na oficiálním profilu Arsenalu včetně závěrečné grafiky s výsledkem.

Kromě toho dal "srdíčko" i jednomu z tweetů reagující na triumf Arsenalu větou "Toto je pro tebe, Glene!".

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události