Slavný youtuber v ringu riskuje: Mám poraněný mozek, říká Jake Paul

Slavný youtuber v ringu riskuje: Mám poraněný mozek, říká Jake Paul
Boxer Jake Paul a jeho CT mozku Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Youtube Jake Paul

Youtuber Jake Paul propadl boxu teprve nedávno a už si bojový sport vyžádal svou daň. Hvězda internetu před nadcházejícím duelem přiznala, že trpí poraněním mozku.

Bavič, vydělávající miliony videi na youtube, si v rámci přípravy na další zápas nechal udělat CT vyšetření mozku, které u 24letého borce odhalilo náběh na chronickou traumatickou encefalopatii (CTE)."Tenhle sport je nebezpečný, ale to mě baví. Lidé zpochybňují mé odhodlání, ale já jsme na tréninku každý den. Dávám v sázku své mentální zdraví, můj mozek je v sázce. Nechal jsem si udělat snímky a mám ranné známky CTE," vyprávěl na tiskové konferenci.
 

CTE, v češtině známá jako boxerská demence, je onemocnění způsobené častými údery do hlavy, které postupně mění funkce mozku. Dlouhodobě může vést k depresím, změnám nálad či ztrátě paměti. A obdobné příznaky Paul popisoval v jednom ze svých youtube videí:

"Všiml jsem si vedlejších účinků toho být boxerem. Mění se mi nálada, mám výpadky krátkodobé paměti. Nepamatuji, s kým jsem mluvil nebo co jsem před pár hodinami jedl."

Onemocnění je časté u hráčů amerického fotbalu či u boxerů, kteří v ringu strávili většinu své kariéry. Bohužel Paulovi se známky CTE dostavily už po dvou zápasech. Ačkoli se Jake Paul snaží vystupovat jako profesionální boxer se vším všudy, skutečností zůstává, že v ringu zatím neporazil žádného zkušeného rohovníka.
 

Na konci roku 2020 sice vystřihl parádní K.O., ale soupeřem mu byl v ringu debutující bývalá hvězda NBA Natea Robinson:


 

Nyní před hvězdou internetu stojí zkušený UFC veterán Ben Askren, ano ten Ben Askren, kterého Jorge Masvidal uspal za 4 vteřiny naskočeným kolenem. Ten má na kontě 22 profesionálních MMA zápasů a bezpočet duelů ve wrestlingu. Nicméně postoj či přímo box nikdy nebyl jeho silnou stránkou, a přesně na to Jake Paul sází. Spolu se utkájí 17. dubna.

Zdroj: Profimedia

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události