MMA

UFC není konečná! Dvořák chce zkusit ONE FC i Bellator

Něco málo přes měsíc zbývá do zápasu Davida Dvořáka s Raulianem Paivou. Podívejte se na rozhovor s jedenáctkou muší váhy o přípravě, plánech po kariéře v UFC, proč musí soupeře knokautovat i o konkurenčním Bellatoru.

"Těším se. Za tři týdny budeme odlétat a pro mě to bude zase skvělý zážitek. Budeme ve Vegas," řekl na úvod hradecký rodák, který v UFC absolvoval již dva zápasy a oba skončily vítězstvím.


 

Při třetím zápasu mu bude soupeřem Brazilec Raulian Paiva (20-3). Jak Dvořák rivala vidí? "Můj soupeř je víc statický. Nevěřím tomu, že by byl rychlejší než já. Já skáču a hýbu se jako čamrda, on chodí krůček po krůčku, ale není ten typ, který by tam lítal. Jo, ale ruce má rychlé."


Kvůli koronavirové situace během přípravy nemohl vycestovat do zahraniční za vhodnějšími sparingy. V České republice jen s těží najde váhově rovného, a tak musí trénovat s těžšími borci. Tvrdý trénink si vyžádal svou daň a ačkoli závažné zranění má už za sebou, denně pociťuje bolest.
 

"Nezažil jsem přípravu, kde by mě něco nebolelo. A když vzpomenu x let dozadu, když neberu dovolenou, tak si nevzpomenu na den, kdy by mě něco nebolelo. To k našemu sportu zkrátka patří," připomněl Dvořák, který si z druhého zápasu odnesl četné poranění dolní končetiny.

Související obsah

Před Dvořákem nyní není jen další zápas, ale také boj o novou smlouvu. S UFC podepsal na čtyři zápasy a každý výsledek se počítá. Všechny vyhrané zápasy by byl sice pěkný výsledek, ale do lepší vyjednávací pozice by se dostal s atraktivním finišem.
 

"Rozhodně je důležité vyhrát. Ale každé ukončení před limitem je vždy vizitka toho, že zápasník má sílu na knokaut, má smysl pro submisi a není to jen takové taktické bojování. Je to důležité, jednak člověk může dostat bonus, což je daleko víc, než si třeba já vydělám za zápas, a i líp to vypadá. Je něco jiného mít 4 K.O. než 4 výhry na body," vysvětlil hrobník.
 

Dvořák před kamerou také prozradil, čeho by kromě UFC vrcholu chtěl ještě v MMA dosáhnout. Za cíl si dal hned tři nejlepší organizace světa. "Mám takový sen, zkusit si tři nejlepší ligy světa – UFC, ONE FC a Bellator. Uvidíme, kam to povede. Taky nechci zápasit do čtyřiceti."

Související obsah

Ačkoli v americké organizaci Bellator, kterou můžete nově sledovat na Nova Sport 2 a Voyo, není mužská muší váha, Dvořák dění u konkurence sleduje. Třeba i právě probíhající World Grand Prix 2021 o titul polotěžké váhy. Dokonce má tip na vítěze:


"Fandím Ryanu Baderovi, který je můj favorit. Ale je tam mnoho skvělých fighterů. Je tam Vadim Nemkov, který je nebezpečný. Pořád říká, že je nejlepší polotěžká váha na světě, což je nesmysl, ale když to chce tvrdit."

Vadim Nemkov se do klece postaví už v pátek 16. dubna. Sledujte jeho zápas a Bellator 257 na Nova Sport 2 a Voyo od 23:30.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.