Hokej

Češi jen překvapeně zírali! Slovenský šikula vystřihl lakrosovou parádičku

Češi jen překvapeně zírali! Slovenský šikula vystřihl lakrosovou parádičku
Zdroj: Profimedia

Přátelské utkání hokejových reprezentací Česka a Slovenska do 20 let nabídlo jeden parádní moment, o kterém se bude mluvit po celém hokejovém světě. Mladičký Slovák Martin Chromiak totiž skóroval lakrosovým způsobem.

Utkání českých a slovenských juniorů by za jiných okolností ve světě asi zaznamenal málokdo, ale Martin Chromiak zařídil, že o tomto zápase se bude mluvit.

18letý mladík na konci první třetiny nabral puk na svou čepel a lakrosovým způsobem jej poslal do horního růžku Cichoňovy brány.

Gól tímto způsobem v hokeji proslavil nejvíce asi Mikael Granlund, který takto skóroval na mistrovství světa 2011 proti Rusku. V loňské sezoně NHL takto dokonce dvakrát skóroval Andrej Svečnikov a několik gólů lakrosovým stylem dal během své mladé kariéry i Nils Höglander z Vancouveru, ale v NHL se takto ještě neprosadil.

Související obsah

Slovenským juniorům tento gól ale k výhře nepomohl. Po šedesáti minutách bylo skóre 3:3 a rozhodly až nájezdy. V nich se za Slovensko prosadil pouze Chromiak, zatímco za Česko skórovali Stehlík a Konečný.

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Chromiaka loni draftovali Los Angeles Kings, kteří jsou letos mimo playoffové pozice i kvůli takovýmto chybám brankáře Quicka:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události