Ostatní sporty

Chodkyně Drahotová měla pozitivní dopingový test! Vinu ale odmítá

Chodkyně Drahotová měla pozitivní dopingový test! Vinu ale odmítá
Zdroj: isifa.com

Velký problém řeší nejlepší česká chodkyně Anežka Drahotová. V létě 2018 měla pozitivní dopingový nález! Dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy ale vinu odmítá.

Drahotovou o výsledku informoval antidopingový výbor. Vzorek má pocházet z posledního července 2018. Právě v tom roce získala na mistrovství Evropy v Berlíně stříbro na 20 kilometrů.

Už čtyři roky předtím brala bronz na evropském šampionátu v Curychu. Nicméně nejlepší česká chodkyně vinu odmítá. Pokud se ale doping potvrdí, mohla by právě o stříbrnou medaili přijít.

Související obsah

Vinu ale Drahotová rázně odmítá. "Jsem v šoku a nechápu to. Nedopuju! Požádám o analýzu B vzorku. Seznámíme se s tím, co jsem měla porušit, a pak se k tomu vyjádřím. Než se věc vyjasní, nebudu startovat na závodech," uvedla v prohlášení.

25letá chodkyně je také juniorskou mistryní světa a mistryní Evropy. Pětkrát ovládla také republikový šampionát.

Drahotová zatím nemá splněný limit pro olympijské hry v Tokiu. Ale postavení v žebříčku jí účast zaručuje. Nicméně minulý týden kvůli zdravotním problémům nedokončila závod na mistrovství republiky v Olomouci.

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Dopingové problémy řeší především Rusko, které dostalo za řízený doping tvrdý trest:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.