Házená

České házenkářky zvládly odvetu ve Švýcarsku a jsou na mistrovství světa

Zdroj: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Česká házenkářská reprezentace žen dokázala zvládnout odvetu ve Švýcarsku a po vydřeném vítězství postoupila na mistrovství světa. Národní tým táhla především šestnáctibranková Markéta Jeřábková.

Domácí zápas se českému výběru nepovedl podle představ. V ROBE Aréně v Zubří vybojovaly reprezentantky jen remízu 27:27 a v Gümligenu musely nutně vyhrát.

Po prvním zápase panovaly lehké obavy, ale české hráčky se dokázaly naladit na správnou notu. Už po prvním poločase vedly o tři branky a svůj náskok ve druhé 30minutovce dokázaly ještě navýšit.

Proti Švýcarkám si udržovaly pohodlný náskok a nedovolily reprezentantkám ze země helvétského kříže jakoukoliv dramatizaci. Samotný závěr pak byl vyloženě v české režii.