Fotbal

Nejsem sólista, mám za sebou silný tým, říká kandidát na předsedu FAČR

Nejsem sólista, mám za sebou silný tým, říká kandidát na předsedu FAČR
Zdroj: Profimedia

Český fotbal zná oficiálně další jméno kandidáta na předsedu svazu. Je jím bývalý fotbalista a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer, který před několika měsíci založil hnutí Fevoluce, která má pomoci reformovat český fotbal. Stal se tak již třetím adeptem na tuto funkci, doplnil již delší dobu známá dvě jména Karla Poborského a Petra Fouska. „Cítím, že to je velká zodpovědnost, ale nejsem žádný sólista, mám za sebou silný tým lidí,“ říká Šmicer v rozhovoru pro Nova Sport.

Rozhodnutí Vladimíra Šmicera kandidovat nepřišlo ze dne na den. „Před šesti měsíci jsem se rozhodl očistit český fotbal a řekl jsem klukům, že pokud projeví vůli na těch nejnižších úrovních a dají mi mandát, abych se o to pokusil v těch nejvyšších patrech, tak to splním. Proto jsem se rozhodl kandidovat na post České fotbalové asociace. Myslím si, že tento můj krok podpoří a motivuje i další lidi, kteří touží po změnách v českém fotbale,“ řekl Šmicer.

Šmicer přichází do voleb s vizí revolucionáře. „Chci změnit ve fotbale dost věcí. Mám svůj program. Fotbal vidím komplexně, jsou tu problémy jak amatérského, tak profesionálního fotbalu. Věcí, které bych chtěl změnit, je spousta. Například struktura FAČR, přístup k mládeži a rozhodčím. Je toho spousta,“ promluvil vítěz Ligy mistrů o svých plánech.

Související obsah

Kromě něj kandidují další bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský a funkcionář Petr Fousek, se kterými se Šmicer velmi dobře zná. „S oběma mám skvělý vztah, tykáme si, takže to bude trošku zvláštní. Je jenom dobře pro fotbal, že takovéto tři kandidáty fotbal má. Oba jsou silní kandidáti. Já bych chtěl nabídnout fotbalovým klubům a fanouškům další možnost volby a kdybych si nevěřil, tak do toho samozřejmě nejdu“, říká Šmicer sebevědomě.

Programově blíže má nový kandidát s Petrem Fouskem. Oba plánují ve fotbalovém prostřed revoluci. "S Petrem spolu komunikujeme hodně. Řekl bych, že v mnoha bodech se scházíme," potvrzuje Šmicer.

Pro tato slova má Šmicer důvod i proto, že má podporu ze všech pater českého fotbalu. „Nejsilnější podporu cítím z okresů a krajů, kde jsem se posledních šest měsíců snažil lidi zaktivizovat. Samozřejmě, jsou tu i kluby, které vyjádřily Fevoluci podporu. Třeba Slavia vyjádřila podporu kandidátům, kteří jsou proreformní. Mluvil jsem s nimi a nápad, že budu kandidovat, se jim líbil,“ řekl Šmicer.

Další z kandidátů Petr Fousek chce zdemokratizovat český fotbal

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu

Jakub Martinovský
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události