Plíšková podlehla světové jedničce, Kvitová nevyužila mečboly

Karolína Plíšková na turnaji ve Stuttgartu končí. Po velkém boji nestačila na světovou jedničku Ashleigh Bartyovou, které podlehla 6:2, 1:6 a 5:7. Čtvrtfinále nevyšlo ani Petře Kvitové, která také vyhrála první set, ale nevyužila ani dva mečboly a podlehla Ukrajince Svitolinové ve třech setech.

První set vyzněl jasně pro českou tenistku. Hned dvakrát sebrala soupeřce její podání, zatímco ona nechybovala ani jednou. Druhá sada, jak už to v tenise někdy bývá, nabídla zcela opačnou podívanou. Na kurtu najednou kralovala světová jednička a za pouhých jedenatřicet minut vyhrála 6:1.

Zápas tak zamířil do rozhodující třetí sady, která nabídla vyrovnanou a velmi dramatickou podívanou. Lounská rodačka vzala ve třetím gamu soupeřce podání. Náskok si držela až do stavu 5:3. Za stavu 5:4 tak zbývalo si udržet podání. To se však nepodařilo. Plíšková sice odvrátila hned čtyři brejkboly, ale na ten pátý už nestačila. Mečbol si nevytvořila ani jeden.

Nabuzená Bartyová další podání udržela čistou hrou, a tak byl před Plíškovou velmi těžký úkol. Následný game však nezvládla. Druhý mečbol světová jednička proměnila a postoupila do dalšího kola.

V semifinále mohla Bartyovou vyzvat další Češka Petra Kvitová, jenže ta nezvládla nadějně rozehraný zápas s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Kvitová v prvním setu vyhrála až ve zkrácené hře a poté mířila rázně za postupem. V druhé sadě vedla už 5:2, jenže poté prohrála pět gamů v řadě, během kterých si dokonce dvakrát vybojovala mečbol.

Téměř vyhraný zápas tak musela Kvitová zachránit až ve třetím setu, jenže Svitolinová v tu chvíli byla na koni a po výsledku 6:7, 7:5 a 6:2 postoupila do semifinále právě Ukrajinka.

Pátek se stal černým dnem pro české tenistky, neboť ani Kateřina Siniaková nepostoupila na turnaji v Istanbulu. Po setech 4:6 a 4:6 podlehla Belgičance Mertensové.