Tenis

Ostudné chování na kurtu i mimo něj. Benoit Paire nesmí na OH v Tokiu

Ostudné chování na kurtu i mimo něj. Benoit Paire nesmí na OH v Tokiu
Zdroj: Profimedia

Sklenice přetekla. Kontroverzní tenista Francouz Benoit Paire dostal zákaz startovat na nadcházejících Olympijských hrách v Tokiu. Rozhodl o tom prezident francouzské tenisové federace Gilles Moretton. Důvodem je nevhodné chování hráče na kurtu i mimo něj.

Všemožnými výstřelky je Paire známý celou svoji kariéru. Dost často dával najevo, že ho zápas nebaví a působil znuděně, nebo ho naopak bavil až moc, což vedlo k rozbíjení raket a urážení všech, kolem něj. Letošní sezona je však extrémní a všiml si toho i Gilles Moretton.

"Jeho hluboce nevhodné chování od začátku roku vážně poškozuje sportovní hodnoty, pohled na tenis a je absolutně neslučitelné s duchem olympijských her. Je povinnost každého vysoce postaveného profesionálního sportovce, aby tyto hodnoty respektoval a byl příkladem na kurtu i mimo něj," prohlásil předseda francouzské tenisové federace.

Související obsah

Za co konkrétně je hráč potrestán? Od začátku roku si připsal devět porážek z deseti zápasů. To je pro 35. hráče světa poměrně tristní bilance. Svérázný Francouz si z toho ale hlavu nedělá.

Po rychlém vypadnutí v turnaji v Acapulcu dal najevo, že o postup ani nestál. "Přijedu, vyinkasuji nějaké peníze a jedu na další turnaj. Dělám svou práci. Proč se dřít jako blázen? Kvůli pár dolarům navíc?" vydal překvapivé prohlášení.

Následně své pohnutky ještě dovysvětlil. "Za titul z turnaje ATP 250 bych vyinkasoval 30 tisíc dolarů. Takto mám hned 10 tisíc jen za to, že se zúčastním a prohraji v prvním kole." Přítomní novináři na něj jen překvapivě koukali.

Nelíbilo se mu ani hraní před prázdnými tribunami. „Okruh ATP se stal smutným, nudným a směšným. Fakt mě ale nebaví hrát tenis na uzavřených stadionech bez atmosféry,“ napsal do instagramového příspěvku, který sdílel se svými příznivci v první polovině března.

Nevhodně se choval i přímo na kurtu. Například na turnaji v Argentině v zápase proti Cerundolovi naštvaně poplival čáru, když rozhodčí uznal míč soupeře jako dobrý. Následně tento čin ještě jednou zopakoval, za což dostal od rozhodčího trestný fiftýn.

Následky tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Je však otázkou, na kolik mu bude vyřazení z olympijského týmu vadit. Navíc to není poprvé, co byl Paire tímto způsobem potrestán. Na Olympijských hrách v Riu byl vyřazen z týmu po prohře ve druhém kole kvůli jeho nevhodnému chování a porušení týmových pravidel.

Svými excesy je Benoit Paire známý po celou jeho kariéru. Takhle se pohádal se svým krajanem Michaelem Llodrou.

Sledujte sport také na portálu Voyo, kde si můžete vychutnat své oblíbené přenosy živě i ze záznamu.

Jakub Martinovský
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události