MMA

Martínek v ACA napodruhé zvítězil. Rajnoch šel předčasně k zemi

Martínek v ACA napodruhé zvítězil. Rajnoch šel předčasně k zemi
Michal "Černovous" Martínek Zdroj: Profimedia

Český MMA bojovník Michal Martínek (9-2) má za sebou druhý zápas v organizaci ACA, a tentokrát s vítězným koncem. Černovous se utkal s Litevcem Pakutinskasem (19-14-3) a rozhodčí po tvrdé bitvě zvedl jeho ruku. To Vítězslav Rajnoch byl předčasně ukončen v druhém kole.

Martínek už v organizaci ACA jednou zápasil. Po neúspěšném pokusu proniknout do UFC a výhře nad Viktorem Peštou se loni v listopadu v polské Lodži utkal s Danielem Jamesem, ale Američan ho ukončil v druhém kole.

Reparát v ruské organizaci "Černovous" ale zvládl. V souboji dvou těžkých vah si poradil s o 9 kilogramů těžším Litevcem Tomasem Pakutinskasem. O jeho výhře rozhodli bodoví sudí.

Nejtěsnějším možným rozdílem 29-28, 29-28, 29-28, 28-29 a 28-29 vyhrál český bojovník a po zápase zářil nadšením.

"Je to úžasné vyhrát tento zápas. Tomas byl velmi silný, měl rychlé ruce, takže jsem velmi šťastný," uvedl Martínek po zápase. "Velmi ho repektuji, je to velký válečník. Začal kariéru s bilancí 1-9, ale nevzdal to, takže je vidět, že ten sport miluje. Za to ho velmi respektuji," pochválil svého soupeře.

Související obsah

V předposledním klání večera nastoupil Vítězslav Rajnoch (9-4) proti Arťomu Damkovskému (24-13). Bělorus měl v prvním kole převahu a po minutě druhého kola českého bojovníka ukončil.

Nejprve dostal Rajnoch tvrdou levačku, po které se skácel k zemi, ale ještě se pokusil vstát. Nicméně Damkovskij 26letého Čecha ještě několikrát poslal k zemi, až musel zasáhnout rozhodčí a zápas ukončit.

Pro Rajnocha to byl druhý zápas v organizaci ACA. V tom prvním vyhrál na body nad Christianem Draxlerem, takže má stejně jako Martínek bilanci 1-1.

Své oblíbené sporty, včetně MMA můžete sledovat živě i ze záznamu na videoportálu Voyo.

V listopadu Martínek promluvil o svém angažmá v ACA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události