Fotbal

Messi čelil brutálnímu faulu! Vzpomněl si při tom na Ujfalušiho?

Messi čelil brutálnímu faulu! Vzpomněl si při tom na Ujfalušiho?
Lionel Messi se po zákeřném faulu těžké zvedal Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Že je Lionel Messi pro Barcelonu naprosto nepostradatelný, asi není potřeba dlouho rozporovat. Reálně však hrozilo, že Katalánci o svůj klenot vinou zranění přijdou. Argentinská hvězda totiž musela v neděli čelit zcela nevybíravému zákroku Manua Triguerose z Villarealu, který ve skluzu zasáhl holeň slavného útočníka. Fanoušci Barcelony tak dlouhé minuty trnuli, jestli se jejich miláček vrátí na hřiště

Barcelona je po nepříliš povedeném vstupu do sezony plně ve hře o titul. Šest kol před koncem ztrácí na vedoucí Atlético Madrid pouhé dva body a má k dispozici zápas k dobru. Kdyby však Katalánci přišli o nejlepšího střelce celé soutěže, který v lize skóroval už pětadvacetkrát a k tomu na devět gólů přihrál, byl by to velký problém.K tomu mohlo dojít v 66. minutě utkání proti Villarealu. I přesto, že Trigueros v souboji trefil jako první míč, tak pokračoval v pohybu a trefil holeň stojné nohy slavného Argentince. Ten se začal svíjet v bolestech.Takový zákrok mohl znamenat i konec sezony. Když se ale po ošetření vrátil Messi na hřiště, fanouškům se pořádně ulevilo. Pro hráče Villarealu to ale pochopitelně konec v zápase znamenalo. Rozhodčí Carlos del Cerro Grande vytáhl po zásluze červenou kartu.
 

Připomeňte si um argentinského génia. Tenhle přímák vystřihl v roce 2016:
Podobnou zkušenost má s Messim i bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši. Tenkrát to navíc Messi odnesl s daleko vážnějšími následky. V roce 2010 zajel v dresu Atlética Madrid do Messiho tak ostře, že tím barcelonskou hvězdu vyřadil ze hry na několik týdnů.


Pozdější vyšetření potvrdilo natažení vnitřních a vnějších vazů. „Chci se ale omluvit i veřejně. Rozhodně nebylo mým záměrem Messimu ublížit. Chtěl jsem hrát míč, bohužel jsem mu smolně šlápl na kotník. Moc mě to mrzí. Doufám, že se Leo brzy uzdraví," citoval tenkrát Ujfalušiho španělský tisk.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události