Rallye

VIDEO: Slavný závodník rallye boural a ujel policii! Hrozí mu tvrdý trest

Sedminásobný mistr světa v rallye Sébastian Ogier je v pořádném maléru. V závodním autě způsobil dopravní nehodu, ujel policii a následně se dopustil dalšího přestupku. Za incident má jistou pokutu přes 180 tisíc korun.

Ogier v nedělních ranních hodinách spěchal na rychlostní zkoušku závodu v Chorvatsku. Nečekaně chtěl zastavit na autobusové zastávce, ale v pravém pruhu si nevšiml jiného vozu, kterému trefil dveře.Když Ogier do cizího auta narazil, tak chvíli poslušně čekal na místě. Nicméně stále spěchal na start rychlostní zkoušky, a tak byl na místo přivolán i týmový manažer Jarmo Lehtinen, aby celou záležitost dořešil. Podle všeho proběhla i komunikace s vedením závodu, a tak dostal Ogier povolení místo přestupku opustit dříve, což ale přítomný policista nepochopil a vydal se ujíždějícího Ogiera stíhat.

Zdroj: Profimedia

Následně porušil francouzský závodník pravidla silničního provozu ještě jednou, když projel na červenou. Podle Ogiera to bylo z důvodu, že byl stále v šoku z havárie, která tomu předcházela. Pokutě a trestu se ale nevyhnul. Celkově tak musí zaplatit 7000 EUR, tedy přes 180 tisíc korun. Navíc mu hrozí podmínečné vyloučení z jedné soutěže mistrovství světa s odkladem o půl roku.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události