APLIKACE TN.CZ
Fotbal

AC Milán se po prohře propadl, Leicester si v Anglii upevnil 3. místo

AC Milán nestačil nestačil na Lzio Řím a po druhé prohře v řadě se propadl již na páté místo. Naopak Neapol jde díky výhře na třetí příčku. Leicester potvrdil vydařenou sezonu, když si výhrou nad Crystal Palace upevnil třetí pozici v Premier League.

Fotbalový program v Itálii začal v pondělí utkáním Neapole v Turíně s místním FC. Hosté rozhodli o své výhře během čtvrt hodiny, když se trefili Bakayoko a Osimhen.

Ve zbytku zápasu už gól nepadl, takže Neapol se díky výhře posunula na třetí místo o skóre před Juventus a AC Milán.

Rossoneri mohli jít zpátky na třetí místo jen o pár hodin později, jenže s Laziem Řím neuhráli ani bod. Domácí Římané šli do vedení ve druhé minutě díky gólu Correy.

Ten stejný hráč se trefil i na začátku druhého poločasu a třetí branku přidal v závěru Immobile. Milánský tým se tak propadl na páté místo, ale Neapol i Juventus jsou před ním pouze o skóre a druhá Atalanta má náskok pouze dvou bodů.

Související obsah

Přestože Leicester letos vypadl z Evropské ligy se Slavií v prvním kole vyřazovací části, sezonu bude pravděpodobně hodnotit jako úspěšnou, na domácím poli se totiž liškám daří výborně.

Crystal Palace v dohrávce 33. kola šel sice do vedení, když se trefil Zaha, ale Leicester v druhém poločase zvládl obrat díky zásahům Castagneho a Iheanacha, takže získal cenné tři body do tabulky. V ní mu patří třetí místo s čtyřbodovým náskokem na čtvrtou Chelsea.

Související obsah

Pondělní výsledky elitních evropských fotbalových soutěží:

Anglie

Leicester - Crystal Palace 2:1 (0:1)
Branky: 50. Castagne, 80. Iheanacho - 12. Zaha

Itálie

Turín FC - Neapol 0:2 (0:2)
Branky: 11. Bakayoko, 13. Osimhen

Lazio Řím - AC Milán 3:0 (1:0)
Branky: 2. a 51. Correa, 87. Immobile

Španělsko

Eibar - Real Sociedad 0:1 (0:1)
Branka: 26. Isak

V Evropské lize Leicester nestačil na pražskou Slavii:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události