Fotbal

Diváci zpátky na fotbale? Podle Tvrdíka už o víkendu, LFA zatím jedná

Diváci zpátky na fotbale? Podle Tvrdíka už o víkendu, LFA zatím jedná
Stadion Sk Slavia Praha | Zdroj: Profimedia

Naposledy se mohla platící veřejnost podívat na stadion na začátku října loňského roku. Od té doby jim je vstup kvůli covidové pandemii zakázán. Tomu by už měl být brzy konec, a to hned o tomto víkendu. Zmínil to na svém twitterovém účtu člen představenstva Slavia Praha Jaroslav Tvrdík. LFA potvrdila, že o výjimce již jedná.

Na finále hokejové Tipsport Extraligy mohlo být přítomno hned tisíc diváků. Kvůli tomu se na sociálních sítích rozpoutala diskuse, proč to stejné nejde zařídit i na fotbale, který se hraje venku na čerstvém vzduchu. Reakce Jaroslava Tvrdíka na sebe nenechala dlouho čekat."Postupné uvolňování opatřeni spojených s ústupem pandemie covid by se mělo projevit nejen na hokeji, ale i fotbalových stadionech, a to již s účinností k tomuto víkendu. Jednáme a čekáme vydaní podobného opatřeni i pro kluby LFA.“

Související obsahO chvíli později svou informaci ještě doplnil. Slavii totiž čeká v neděli důležitý, a navíc velmi prestižní, zápas proti Viktorii Plzeň, kdy sešívaným stačí pouhý bod, aby oslavili třetí titul v řadě. Je tedy pochopitelné, že by rádi tuto událost oslavili i s diváky.„Že se dostane na všechny, bohužel potvrdit neumím, to je ještě hodně daleko. Pandemie ale ustupuje, a to, že by mohl být na zápas o titul s Plzní konečně povolen počet fanoušků vyšší než nižší stovky (diskutujeme 10% kapacity stadionu), v to opravdu po jednáních věříme,“ dodal fanouškům naději člen představenstva Slavie.

LFA po úterním poledni potvrdila, že jedná o výjimce pro diváky s ministerstvem zdravotnictví, a že během odpoledne by mělo být jasno, zda výjimka pro fotbalové fanoušky bude, a jaké budou podmínky.

 

Slavia má za sebou napínavou štaci v Evropské lize, kde došla až do čtvrtfinále. Tam nestačila na Arsenal. Podívejte se na sestřih druhého zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události