MMA

V kartách vyhrál, teď zápas: Účes si nechám, hlásí Procházka z Vegas

Necelé čtyři dny zbývají do zápasu Jiřího Procházky s Dominickem Reyesem. Podívejte se na předzápasový rozhovor, ve kterém prozradil své momentální rozpoložení i to, jak bude muset změnit svůj účes, aby ho mohl mít v kleci.

To nejdůležitější na začátek, Procházka se cítí skvěle, v týmu panuje dobrá nálada a pravidly UFC prošel také jeho účes. “Když tam nebude nic kovové, tak by to ničemu nemělo vadit, což není. Ty třásně si tam určitě nechat moc nebudu, ale účes si nechám,“ komentoval bijec šaolinský účes, který si nechal vytvořit speciálně pro nadcházející boj.

 

Osm měsíců po úspěšné premiéře se Procházka vrací, tentokrát v hlavním zápase večera. Před kamerou ranař, který je známý pro své umění soustředění se na přítomný okamžik, přiznal, že pocity před jednotlivými zápasy se do jisté míry liší: “Určitě ano, z premiéry jsem cítil větší tlak. Teď jdu zase hlavní zápas večera, tak mě to drží v jisté nervozitě, ale kašlu na to. Jdu podat nejlepší výkon, a to je vše.“
Od prvního zápasu ušel velký kus cesty, svým výkonem se zapsal jak do žebříčku polotěžké váhy, tak i do paměti fanoušků. Že by však k němu UFC nyní přistupovalo jinak, se říct nedá. “Zatím se to nějak razantně nezměnilo, myslím, že se to zlepší až s dalšími zápasy, jak se tam víc seznámím a moje pozice bude sílit,“ uvedl věci na pravou míru Procházka.
 

Stejně tak přiznal, že ačkoli se těší popularitě na sociálních sítích a obrovské podpoře z České republiky či například z Japonska, kde léta bojoval, v USA ho mnoho lidí nepoznává. “Myslím, že kdybych se tu prošel bez roušky, tak mě nebudou poznávat. Možná jen nějací zarytí fanoušci. Zatím je potřeba mé jméno budovat a ukázat,“ popisoval Procházka.
 

Český samuraj a jeho tým strávili první týden v pronajatém domě s bazeném a v úterý se přesunuli do hotelu od UFC, kde mají veškerý servis. Stejně tak pro závěrečnou část přípravy využívají i UFC Performance Institute.

Zdroj: Profimedia

 

Mezi tréninky a odpočinky však stihl i objevit lákadla města hříchů. “Byli jsme se podívat ve městě, samozřejmě s rouškami. Užili jsme si trochu toho hazardu, pokeru a tak. Ale většinu času trávím na pokoji, soustředím síly, čtu knížky, pozoruji seriály a medituji,“ popisoval Procházka. Na otázku, jak se mu vedlo v kartách, odpověděl tradičně po svém: “Skvěle, vítězství.“ Také svůj tým vzal na biják do kina na jeden ze svých oblíbených filmů.


 

Rodáka z Hostěradic a v současnosti pětku polotěžké váhy v UFC čeká v sobotu 1. května zápas s dvojnásobným titulovým vyzyvatelem Dominickem Reyesem. Se soupeřem se prý český ranař ještě nesetkal, a tak ho první střetnutí čeká až v pátek při kontrolním vážení.

Související obsahNa závěr Procházka pozdravil čtenáře a diváky TV Nova: “Zdravím všechny diváky televize Nova, sledujte zápas, jdeme pro to. Vítězství!“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události