Hokej

Dvě obrovské ikony hokejové Slavie ukončily kariéru

Dvě obrovské ikony hokejové Slavie ukončily kariéru
Zdroj: Profimedia

Oba patřili zcela nezpochybnitelně mezi významné postavy českého hokeje. Jaroslav Bednář a Marek Tomica zářili v české lize hlavně ve Slavii Praha, kterou v sezoně 2007/2008 společnými silami dovedli k mistrovskému titulu. Bednář k tomu navíc přidal dva tituly ve Švédské lize, a dokonce jeden ve slavné KHL. Nyní se tito velikáni s hokejem loučí, alespoň tím profesionálním.

Marek Tomica a Jaroslav Bednář svoji kariéru zakončili v klubu, kde zažili nejvíce úspěchů, ve Slavii Praha. K postupu zpátky mezi hokejovou smetánku ji sice nedovedli, ale i tak zanechali slušný dojem. Bednář si ve 26 zápasech připsal celkem 25 kanadských bodů za 8 gólů a 17 asistencí. Tomica už tolik úspěšný nebyl, když ve 22 utkáních posbíral jenom tři asistence.

To však nijak nepoznamená úspěšné kariéry, které oba borci bezpochyby měli. Když se proháněli po ledě ve svých nejlepších letech, zažívala pražská Slavia jedno z nejlepších období své historie. Marek Tomica byl u dvou mistrovských titulů v sezonách 2002/2003 a 2007/2008. U té druhé mu asistoval i Jaroslav Bednář. K tomu došel s pražským celkem hned třikrát do finále. Jako bonus se Tomica může těšit i ze zlaté medaile na Mistrovství světa juniorů z roku 2001.

To Jaroslav Bednář se může mimo úspěchů na českém území těšit i z mistrovských vavřínů ze zahraničí. Ve Švýcarsku vyhrál titul hned v dresu dvou klubů, nejdříve pomohl ke zlatým medailím Davosu a o dva roky později Bernu. Zcela jistě se neztratil ani ve slavné KHL, kde získal titul s Omskem v sezoně 2002/2003.

Související obsah

Nyní oba borci pověsili své brusle na hřebík. Zanechali po sobě nesmazatelnou stop. Nejen fanoušci klubů, ve kterých působili, na ně budou rádi vzpomínat.

To kapitán Slavie Jan Novák v březnu prozradil, že bez fanoušků kariéru končit nechce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události